Шумоізоляція

Методи звукоізоляції

Запорукою міцного здорового сну є тиша у квартирі. Але досягти ідеальної тиші та усунути сторонні звуки у квартирі досить складно. Щоб усунути цю проблему, необхідно провести комплекс робіт, які допоможуть зробити часткову або повну звукоізоляцію вашої квартири. Звичайно, це потребуватиме часу та певних грошових витрат, зате результат вас порадує.

На ринку послуг та матеріалів для усунення сторонніх шумів у приміщенні використовують 2 терміни: звукоізоляція та акустична ізоляція. Звукоізоляція передбачає процес відображення звукової хвилі від поверхні бар’єру (стіни, підлоги чи стелі), щоб знизити процес просочування сторонніх звуків у приміщення. Для цього використовують різні методи та матеріали: звукоізоляційні підвіси, спінений синтетичний каучук, мінеральні мати для шумоізоляції. Акустична ізоляція передбачає придушення сторонніх шумів усередині приміщення – відлунення, фоновий шум, вібрація предметів під час проходження звукової хвилі. Акустична ізоляція широко використовується в обладнанні студій звукозапису, кабінок радіомовлення та подібних установ. Як найпоширеніший матеріал для акустичної ізоляції використовують акустичний поролон. Сьогодні поговоримо про методи та матеріали, які прийнято вважати найкращими на сучасному ринку професійної звукоізоляції.

Конструкції для звукоізоляції

Цей метод варто вважати найефективнішим і аж ніяк не бюджетним. У багатьох випадках для придушення сторонніх шумів недостатньо використання лише одного матеріалу, тоді використовую спеціальні конструкції. Для спорудження такої конструкції задіють кілька шарів, кожен з яких має конкретну функцію. Для прикладу можна взяти гіпсокартонні конструкції, всередині яких розміщено шар мінеральної вати. Звукова хвиля при проходженні через перший лист гіпсокартону втрачає звукову енергію, потім відбивається від другого шару і повністю розчиняється в шарах пористої мінеральної вати.

Варто зауважити: у кожному конкретному випадку фахівці підбиратимуть індивідуальний тип конструкції, який залежатиме від необхідних параметрів шумоподавлення, типу приміщення, конфігурації та ін.

Як відбувається проектування звукоізоляції

При будівництві будівлі в сучасних умовах вже враховуються необхідні параметри шуму, які повинні відповідати стандартам. А ось у будівництві старого зразка, на жаль, особливих вимог до шумоізоляції не висувалося. Багато мешканців багатоквартирних будинків знайомі з тим, що навіть не галасливі сусіди можуть завдати певного дискомфорту: розмови із сусідньої квартири чути так добре, наче розмовляючі знаходяться поруч з вами. Те саме стосується звуку кроків у під’їзді, шуму комунікацій каналізації, стукотів у шахті ліфта та безлічі інших малоприємних звуків.

Зараз для проектування та встановлення якісної системи звукоізоляції майстри оцінюють низку факторів:

 • матеріал, з якого виготовлені стіни;
 • рівень шуму в приміщенні;
 • зовнішній шум;
 • планування будівлі та вашої квартири;
 • наявність вібрацій від комунікацій чи інших джерел.

Крім побутової шумоізоляції, широко потрібна промислова звукоізоляція, коли на великих підприємствах потрібно ізолювати, наприклад, конференц-зал або вестибюль від промислових звуків.

Методи шумоизоляції

Як і будь-яку іншу проблему, питання з нав’язливими шумами можна вирішувати у різний спосіб. Поділити всі підходи до позбавлення від сторонніх звуків можна на 3 категорії:

 1. Повна звукоізоляція
 2. Часткова ізоляція
 3. Ізоляція джерела шуму

Перший метод широко поширений для звукоізоляції студій звукозапису, радіостанцій та інших місць, де сторонні шуми безпосередньо заважають роботі. При такому підході спеціальні матеріали, конструкції та вібропідвіси використовують скрізь – для стелі, стін та підлоги. Доповнити метод допомагає використання звуконепроникних дверей та склопакетів. Погодимося, вартість такої звукоізоляції досить висока, але ефективність – на всі 100%.

Часткова ізоляція передбачає непряму роботу із джерелом шуму. Грубо кажучи, це виглядає так: при сусідстві з галасливою сім’єю спеціальними звукоізоляційними матеріалами покривають тільки одну стіну. Для цих цілей звукоізоляційні панелі Київ та інші міста використовують дуже часто. А ось наприклад, коли настирливий звук виходить знизу, від прилеглої гілки метро, облаштовується спеціальна система плаваючої підлоги з повітряною подушкою.

Третій спосіб підходить для ізоляції конкретного шумового вузла – наприклад, занадто шумної вентиляційної системи, каналізаційної труби або цілого шумного приміщення – цеху або майстерні. У промислових умовах використовуються конструкції зі спеціальними вібропідвісами – металевими профілями з прогумованою накладкою, які пригнічують вібрації. Ціна вібропідвісів доступна, а ефективність дуже велика. Купити звукоізоляційні підвіси можна також для використання в побутових потребах – конструкціях стелі, що шумо пригнічують, або стіни.

Також для часткової звукоізоляції підходять методики поєднання звукопоглинаючої плівки та акустичного поролону. Купити акустичний поролон можна для організації безшумного простору на виробництві, диспетчерській або іншому важливому приміщенні, звідки ведеться мовлення. Ціна акустичного поролону є бюджетною, тому матеріал має високу популярність на вітчизняному ринку матеріалів для акустичної ізоляції.

Матеріали

Серед найпоширеніших матеріалів варто виділити такі:

 • Спінений синтетичний каучук – спінений матеріал із закритою пористою структурою. Така конфігурація молекулярного складу дозволяє відштовхувати звук, а також має теплоізоляційні властивості. Матеріал самозагасаючий, легкий у монтажі та недорогий. З плюсів – стійкість до розвитку хвороботворної мікрофлори, грибка, гниття. Широко використовується для конструкцій звукоізоляції, а також як самостійна сировина для часткової звукоізоляції.
 • Мінеральні мати використовують для створення акустичних екранів при капітальному будівництві. Вони мають дуже широку сферу застосування з метою звукоізоляції та теплоізоляції конструкцій та приміщень.
 • Акустичний поролон використовується для створення нейтрального звукового фону в приміщеннях з підвищеними акустичними вимогами. Підходить для професійних студій та домашньої, побутової експлуатації.

Рішення – встановлення якісних вікон із потрійним склопакетом.

Якщо вас турбує всього одне постійне джерело шуму, тоді можна зробити ізоляцію однієї зони і забути про проблему.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.