Шумоізоляція

Шумоізоляція стін у квартирі – запорука тиші для комфортного життя

Зовнішні звуки, які проникають у квартиру, наприклад, галасливі сусіди, гучна музика, нескінченний ремонт у суміжних приміщеннях, зрештою змушують задуматися про шумоізоляцію житла. У кожної людини своє сприйняття комфортної обстановки, але зробити квартиру набагато тихішою корисно у будь-якому випадку.

Шумоізоляція – це заходи, спрямовані на часткове або повне усунення зовнішнього шуму в приміщенні, які передбачають складання плану, купівлю спеціалізованих матеріалів та їх монтаж на стіни та перегородки.

Звідки шуми проникають у квартиру?

Місця проникнення стороннього шуму в житло можуть бути різними:

●  двері та вікна;

●  стики стін;

●  стики перекриттів та стін;

●  наскрізні розетки;

●  тонкі стіни та перекриття.

Стіни та перекриття з’єднуються між собою за допомогою будівельної суміші з цементу та піску, якою також закладають усі щілини. З часом у міжстиковому матеріалі з’являються тріщини, через які до квартири проникає сторонній шум. Поліпшити шумоізоляцію можна за допомогою ремонту, при якому шви між перекриттями і стінами розширюються, очищаються і заново заповнюються будівельним розчином з подальшим шпаклюванням.

Непогану ефективність в закладанні досить великих порожнин і тріщин демонструє монтажна піна. Вона бере на себе роль своєрідного звукоізолюючого прошарку, яким не можуть похвалитися старі багатоквартирні будинки.

Але здебільшого основною проблемою шуму в приміщенні є недостатня товщина стін. Найбільш раціональний спосіб вирішення цієї проблеми – це обшивка шумоізолюючим матеріалом. Серед основних критеріїв, за якими вибирається шумоізоляція стін у квартирі – ціна, товщина та звукопоглинаючі властивості матеріалу.

Види шумів

Шум, що проникає в житло, можна розділити на три групи:

●   Повітряний – передається повітряним шляхом з вулиці або всередині будинку (робота звукової техніки, розмови сусідів, звуки машин, що проїжджають тощо). Такі звукові хвилі гасяться пористими або волокнистими ізоляційними матеріалами;

●   Ударний – виникає при механічному впливі на конструкцію будівництва (ремонт, тупіт, падіння предметів). Для ізоляції використовують матеріали з комірчастою структурою;

●   Структурний – вібрації, що виникають при впливі на конструкцію спорудження каналізаційними насосами, ліфтами, вентиляційними системами тощо. Такі звуки проникають через стики, які для ізоляції слід зашивати спеціальними прокладками.

Нюанси шумоізоляції стін у квартирі: що краще робити для створення тиші?

Перед безпосередньою купівлею звукоізолюючих матеріалів слід оглянути стіни на наявність великих дефектів (порожнин, тріщин) і закласти ізоляцією неакуратно вмонтовані розетки, вентиляційні решітки, віконні рами та ін.

●  Слабо поглинаючі оздоблювальні матеріали;

● Застарілі укоси, двері та вікна, неякісні склопакети;

●  Будівельні матеріали із низькими шумоізоляційними властивостями.

Щоб витрачені кошти та зусилля окупили себе і дали очікуваний результат, слід наголошувати не тільки на обшивці кімнат шумопоглинаючими матеріалами, а й зробити цілий комплекс супутніх робіт:

●   Поміняти старі двері на сучасні вироби із ущільнювачами за контуром;

●   Замінити дерев’яні вікна на склопакети;

●   На міжкімнатні двері встановити гумові ущільнювачі;

●   Зовні будівлі «обернути» квартиру звукоізоляційним пирогом (також сприяє теплоізоляції);

●   Використовувати оздоблювальні матеріали із високими показниками поглинання звуків.

Перелічені роботи не лише зведуть внутрішні та зовнішні шуми до мінімуму, а й сприяють підвищенню енергоефективності житла за рахунок утеплення.

Шумоізоляція стін у квартирі сучасними матеріалами

Для ізоляції стін від шуму їх обшивають гіпсокартонним листом. Сам собою ГКЛ є досить тонким матеріалом і ефект поглинання звуку в нього невеликий. Однак спільно з іншими ізоляційними матеріалами вдається досягти хорошого результату:

●   Мінеральна вата – це найбільш бюджетна шумоізоляція стін, яка також дуже ефективна. Однак її не рекомендують використовувати всередині житлових приміщень через мікросуспензію, яка може дратувати дихальні шляхи. Це хороший матеріал для зовнішньої шумоізоляційної обробки під вентильований фасад, яка, між іншим, набагато ефективніша за внутрішній;

●   Шуманет – це досить тонка шумоізоляція стін на основі базальтової вати. Щоб волокна не проникали у приміщення, з одного боку мат покривається шаром скловолокна. Такий матеріал здатний не лише знизити згубний вплив на людину, але й робить м’які плити міцнішими, підтримуючи їхню цілісність. Матеріал шуманетЗвукоізоляція стін з гіпсокартону — шумоізоляція стін з гіпсокартону | Ремонт та вироби своїми руками легкий, забезпечує додаткове утеплення, погано вбирає вологу, коефіцієнт звукопоглинання становить 0,95;

●   Спінений поліуретановий каучук – панелі, або листи завтовшки до 10 см легко приклеюються на стіни. Така ізоляція відноситься до категорії напівжорстких шумопоглиначів з коефіцієнтом до 0,75;

●   Скловолоконні сендвіч-панелі з гіпсовими плитами – такі ізолюючі панелі встановлюють на стіни дюбелями через готові отвори чи крізь сам матеріал. Між собою такі панелі поєднуються за рахунок системи паз-гребінь. Зверху вони зашиваються гіпсокартоном чи іншим подібним матеріалом.

За допомогою інтернет-магазину матеріалів для шумоізоляції в Україні Стоп Звук ви зможете підібрати оптимальний матеріал для ізоляції свого житла від зовнішніх шумів.

Як здійснюють шумоізоляцію стін у квартирі своїми руками?

Щоб повністю усунути проникнення сторонніх звуків з одного приміщення до іншого, слід повністю перекрити всі напрямки розповсюдження звукових хвиль. Ізоляція стін та перекриттів виконується в наступній послідовності:

●   До стін прикручують горизонтальні рейки, які виступатимуть як решітки для вентиляції;

●   До решетування клеять пароізоляційну плівку;

●   Далі споруджуються вертикальні стійки з алюмінієвих рейок;

●   Між стійками укладається ізоляційний матеріал;

●   Далі знову клеїться плівка для пароізоляції;

●   На завершення, стіни обшивають оздоблювальним матеріалом.

При використанні листових матеріалів ізоляцію можна клеїти без монтажу додаткових рейок.

Обов’язковою умовою для створення комфортної атмосфери у Вашій оселі є якісна звукоізоляція стін. Фахівці компанії «Стопзвук» допоможуть вам правильно підібрати відповідний спосіб та матеріали за прийнятними цінами.

Для звукоізоляції без каркаса, переважно використовують комбіновані панелі, які клеяться відразу на стіну.

Шуманет-ЕКО, акустична екологічна склоплита є повністю екологічним та безпечним матеріалом.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.