Шумоізоляція

Шумоізоляція квартири своїми руками

При зведенні багатоквартирного будинку шумоізоляція квартир практично ніколи не враховується. Невелика товщина перекриттів і перегородок між поверхами обумовлює погану ізоляцію звуку. Тому доводиться робити звукоізоляцію квартири. Перед тим, як починають робити звукоізоляцію, з’ясовують які саме шуми необхідно заглушити. Веселі сусіди, нескінченний ремонт, активні діти в квартирі зверху і старий скрипучий ліфт роблять нестерпним життя навіть в самій ідеальної квартирі. Як зробити звукоізоляцію в квартирі – над цим питанням варто задуматися ще до проведення ремонту або переїзду в нову квартиру. Цей процес потребуватиме певного часу і вкладення фінансових коштів, але готовий результат істотно підвищить якість життя у вас вдома.

Види шумів

Перш за все необхідно визначити рівень і джерело шуму у вас вдома. Не варто покладатися просто на свій слух – звук може поширюватися не безпосередньо, а по перекриттях, вентиляції або елементів систем опалення. Визначається тип шуму (від цього залежить підбір матеріалів):

 1. Повітряні. Їх поширення відбувається по повітрю – голос, гавкіт собаки. В такому випадку проводиться звукоізоляція стін. крики, плач, звуки тварин, що працює техніка. Стіни і стеля будуть часткової перешкодою для цих звуків, але не завжди можуть погасити їх повністю.
 2. Ударні. З’являються через тремтіння поверхонь, і передаються за допомогою перегородок і перекриттів між поверхами. тупіт, падіння предметів, колонки музичної апаратури, переміщення меблів. Поширюється по стінах і елементам конструкції будинку.
 3. Структурні. Виникають від роботи будь-яких систем і інструментів.

Види звукоізоляційних матеріалів

Звукоізоляція стіни

Звукопоглинання в кімнаті здійснюється за допомогою матеріалів різного типу: щільні з високою масою сприяють звукоізоляції, а м’які з хаотичною внутрішньою структурою ефективно поглинають повітряний шум шумоізолюючі матеріали поділяються на:

Звукоізоляційні, їх застосовують для того, щоб зменшити звуковий тиск при проходженні через будь-яку перегородку. Вони підійдуть для того, щоб ізолювати квартиру від зовнішніх звуків, таких як музика або телевізор сусідів.

Шумопоглинаючі: знижують енергію звукової хвилі, коли вона стикається з певною перепоною. Ці матеріали застосовують в протилежній ситуації, якщо вам самим необхідно не поширювати шум з квартири.

Наприклад, якщо ви любите голосно вмикати музику, але досить тактовні, щоб не змушувати сусідів слухати її разом з вами. Корисним буде і вимір рівня шуму для підбору правильного матеріалу – це робиться за допомогою приладу. Допустимим вважається рівень не більше 40 дБ, його перевищення створює дискомфорт.

 

Особливості звукоізоляції і шумоізоляції стін

Звукоізоляційний-матСлід розуміти, що при шумоізоляції квартири неминучі втрати в площі і висоті приміщення. Ефективність захисту від звуку залежить від числа простінків і від правильного кріплення і розподілу матеріалів. Якісно зроблені стики перекриттів і товщина бетонних стін також грають не останню роль в звукоізоляції. Для забезпечення звукоізоляції стін, слід збільшити їх товщину. Для цього слід скористатися багатошаровими панелями звукоізоляційними

Порядок звукоізоляції стін

Якісно зроблені стики перекриттів і товщина бетонних стін також грають не останню роль в звукоізоляції. Каркас, виконаний із сталевих профілів, монтується на стіні, в проміжок закладається звукоізоляційний матеріал (поролон, мінеральна вата), що буде перешкоджати проникненню звуків. Для того щоб усунути тремтіння від підлоги і стін, в точках фіксації каркаса робляться прокладки з гуми. Чим товщі будуть шари цих матеріалів, тим ефективніше буде погашення шумів. Після чого гіпсокартонний лист монтується на каркас. Ізолювання від шуму стелі та підлоги проводять так само, як і шумоізоляція стін. Спочатку робиться каркас, а в точках фіксації профілів також потрібно зробити гумові прокладки. Після чого всередину закладають матеріали для погашення шуму.

Шумоізоляція в квартирі своїми руками

Чи можливо здійснити шумоізоляція кімнати своїми руками? Так, якщо ви володієте навичками будівельних робіт або роботи не вимагають капітального зміни приміщення. Звукоізоляція квартири включає в себе наступні види робіт:

 1. Шумоізоляція підлоги – для цього використовують технологію «плаваючої підлоги», коли стяжка укладається на звукоізолюючий шар і не стосується стін за рахунок пружних прокладок.
 2. Провести такі роботи самостійно досить складно і потрібна допомога фахівців.
 3. Шумоізоляція стелі – найефективнішим буде використання багатошарових конструкцій за принципом маса – обсяг – маса.
 4. Перший звукоізолюючий шар скорочує ударний шум, м’яка прошарок поглинає повітряні шуми, а останній твердий шар гасить залишки звукової хвилі. Якщо не зводити каркасні конструкції, то за допомогою готових ЗІПС панелей ви цілком зможете зробити шумоізоляцію стелі самостійно.
  Шумоізоляція стін – якщо стіни рівні, то звукоізоляція кімнати своїми руками за допомогою сендвіч-панелей цілком реальна. В комплекті вже йдуть спеціальні кріплення і виброизолирующие опори.

Якщо виконувати роботи самостійно, то важливо використовувати супутні матеріали для шумоізоляції:

 1. Акустичний герметик, яким обробляються шви, стики і щілини. Його особливість полягає в тому, що він не схильні до висихання і залишається м’яким, а значить не буде джерелом вібраційного шуму.
 2. Демпферна стрічка – також прибирає небажану вібрацію, рекомендується використовувати для труб, прилеглих стін і металевих деталей конструкцій.
 3. Звукоізоляційні подрозетники – скорочують повітряний шум між квартирами та кімнатами.

У виконанні шумоізоляції не буває дрібниць – важливо закласти всі невеликі дірочки і щілини, які можуть резонувати і посилювати звук.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.