Шумоізоляція

Шумоізоляція квартири своїми руками

Як іноді хочеться відпочити від вуличної метушні, шуму настирливих сусідів чи постійного руху ліфта на сходовій клітці. Найпрактичніший спосіб зробити життя комфортнішим – шумоізоляція стін у квартирі своїми руками. Установка «під ключ» буде дорогою, тому настав час брати ініціативу в свої руки. Процес звукоізоляції стін простий та зрозумілий, але перед початком робіт слід максимально поповнити свою теоретичну основу.

При зведенні багатоквартирного будинку шумоізоляція квартир практично ніколи не враховується. Невелика товщина перекриттів і перегородок між поверхами обумовлює погану ізоляцію звуку. Тому доводиться робити звукоізоляцію квартири. Перед тим, як починають робити звукоізоляцію, з’ясовують які саме шуми необхідно заглушити.

Веселі сусіди, нескінченний ремонт, активні діти в квартирі зверху і старий скрипучий ліфт роблять нестерпним життя навіть в самій ідеальної квартирі. Як зробити звукоізоляцію в квартирі – над цим питанням варто задуматися ще до проведення ремонту або переїзду в нову квартиру. Цей процес потребуватиме певного часу і вкладення фінансових коштів, але готовий результат істотно підвищить якість життя у вас вдома.

Види шумів

Перш за все необхідно визначити рівень і джерело шуму у вас вдома. Не варто покладатися просто на свій слух – звук може поширюватися не безпосередньо, а по перекриттях, вентиляції або елементів систем опалення. Визначається тип шуму (від цього залежить підбір матеріалів):

 1. Повітряні. Їх поширення відбувається по повітрю – голос, гавкіт собаки. В такому випадку проводиться звукоізоляція стін. крики, плач, звуки тварин, що працює техніка. Стіни і стеля будуть часткової перешкодою для цих звуків, але не завжди можуть погасити їх повністю.
 2. Ударні. З’являються через тремтіння поверхонь, і передаються за допомогою перегородок і перекриттів між поверхами. тупіт, падіння предметів, колонки музичної апаратури, переміщення меблів. Поширюється по стінах і елементам конструкції будинку.
 3. Структурні. Виникають від роботи будь-яких систем і інструментів.

Види звукоізоляційних матеріалів

Звукоізоляція стіни

Звукопоглинання в кімнаті здійснюється за допомогою матеріалів різного типу: щільні з високою масою сприяють звукоізоляції, а м’які з хаотичною внутрішньою структурою ефективно поглинають повітряний шум шумоізолюючі матеріали поділяються на:

Звукоізоляційні, їх застосовують для того, щоб зменшити звуковий тиск при проходженні через будь-яку перегородку. Вони підійдуть для того, щоб ізолювати квартиру від зовнішніх звуків, таких як музика або телевізор сусідів.

Шумопоглинаючі: знижують енергію звукової хвилі, коли вона стикається з певною перепоною. Ці матеріали застосовують в протилежній ситуації, якщо вам самим необхідно не поширювати шум з квартири.

Наприклад, якщо ви любите голосно вмикати музику, але досить тактовні, щоб не змушувати сусідів слухати її разом з вами. Корисним буде і вимір рівня шуму для підбору правильного матеріалу – це робиться за допомогою приладу. Допустимим вважається рівень не більше 40 дБ, його перевищення створює дискомфорт.

 

Особливості звукоізоляції і шумоізоляції стін

Звукоізоляційний-матСлід розуміти, що при шумоізоляції квартири неминучі втрати в площі і висоті приміщення. Ефективність захисту від звуку залежить від числа простінків і від правильного кріплення і розподілу матеріалів. Якісно зроблені стики перекриттів і товщина бетонних стін також грають не останню роль в звукоізоляції. Для забезпечення звукоізоляції стін, слід збільшити їх товщину. Для цього слід скористатися багатошаровими панелями звукоізоляційними

Порядок звукоізоляції стін

Якісно зроблені стики перекриттів і товщина бетонних стін також грають не останню роль в звукоізоляції. Каркас, виконаний із сталевих профілів, монтується на стіні, в проміжок закладається звукоізоляційний матеріал (поролон, мінеральна вата), що буде перешкоджати проникненню звуків. Для того щоб усунути тремтіння від підлоги і стін, в точках фіксації каркаса робляться прокладки з гуми. Чим товщі будуть шари цих матеріалів, тим ефективніше буде погашення шумів. Після чого гіпсокартонний лист монтується на каркас. Ізолювання від шуму стелі та підлоги проводять так само, як і шумоізоляція стін. Спочатку робиться каркас, а в точках фіксації профілів також потрібно зробити гумові прокладки. Після чого всередину закладають матеріали для погашення шуму.

Шумоізоляція в квартирі своїми руками

Чи можливо здійснити шумоізоляція кімнати своїми руками? Так, якщо ви володієте навичками будівельних робіт або роботи не вимагають капітального зміни приміщення. Звукоізоляція квартири включає в себе наступні види робіт:

 1. Шумоізоляція підлоги – для цього використовують технологію «плаваючої підлоги», коли стяжка укладається на звукоізолюючий шар і не стосується стін за рахунок пружних прокладок.
 2. Провести такі роботи самостійно досить складно і потрібна допомога фахівців.
 3. Шумоізоляція стелі – найефективнішим буде використання багатошарових конструкцій за принципом маса – обсяг – маса.
 4. Перший звукоізолюючий шар скорочує ударний шум, м’яка прошарок поглинає повітряні шуми, а останній твердий шар гасить залишки звукової хвилі. Якщо не зводити каркасні конструкції, то за допомогою готових ЗІПС панелей ви цілком зможете зробити шумоізоляцію стелі самостійно.
  Шумоізоляція стін – якщо стіни рівні, то звукоізоляція кімнати своїми руками за допомогою сендвіч-панелей цілком реальна. В комплекті вже йдуть спеціальні кріплення і виброизолирующие опори.

Якщо виконувати роботи самостійно, то важливо використовувати супутні матеріали для шумоізоляції:

 1. Акустичний герметик, яким обробляються шви, стики і щілини. Його особливість полягає в тому, що він не схильні до висихання і залишається м’яким, а значить не буде джерелом вібраційного шуму.
 2. Демпферна стрічка – також прибирає небажану вібрацію, рекомендується використовувати для труб, прилеглих стін і металевих деталей конструкцій.
 3. Звукоізоляційні подрозетники – скорочують повітряний шум між квартирами та кімнатами.

У виконанні шумоізоляції не буває дрібниць – важливо закласти всі невеликі дірочки і щілини, які можуть резонувати і посилювати звук.

Ефект, звичайно, буде, але щоб досягти повної шумущильності, потрібно робити комплексну звукоізоляцію.

Для звукоізоляції без каркаса, переважно використовують комбіновані панелі, які клеяться відразу на стіну.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.