Шумоізоляція

Звукоізоляція від А до Я

Якщо ваc чекає капітальний, або поточний ремонт квартири, то обов’язково включіть в плановані роботи заходи щодо зниження рівня шуму від сусідів або з вулиці. Звукоізоляція для квартири – це досить затратні роботи, але готовий результат точно того вартий! Вам більше не доведеться бути свідком розмов сусідів, чути шум ліфта і здригатися від гучних ігор дітей в квартирі над вами. Процес шумоізоляції приміщення капітально зачіпає всі поверхні, тому важливо провести його до початку опоряджувальних робіт і підібрати матеріали з урахуванням нюансів саме вашої квартири.

З чого почати звукоізоляцію? 

Перш за все необхідно визначитися, з якими видами і джерелами шуму необхідно боротися. Якщо ви вже живете деякий час в цій квартирі, то знаєте основні проблемні точки, а якщо планується ремонт в новому приміщенні, то краще підстрахуватися і передбачити знешумлення квартири по всіх поверхнях.

Основними джерелами шуму і гучних звуків будуть:

 • Вікна – проблему вирішать якісні віконні системи.
 • Двері – вхідні двері обов’язково повинні бути виготовлені за принципом багатошаровості, а міжкімнатні двері вимагає грамотної установки і відсутності будь-яких зазорів з підлогою і по периметру дверної коробки.
 • Підлога – правильний вибір покриття та підкладки під неї знизить ударний шум від вас і побутовоий від сусідів знизу.
 • Стіни – які стіни піддати цій процедурі залежить від кожного конкретного випадку, рекомендується використовувати звукоізолююче покриття для стін, що виходять до шахти ліфта і суміжних з сусідами.
 • Стеля – під підвісну або натяжну стелю укладаються спеціальні матеріали, але це знижує тільки звуковий шум (музика, розмови, побутові прилади), але не ударний.

Для повної шумо-і звукоізоляції квартири необхідно проводити всі роботи в комплексі і не забувати про такі джерела шуму, як розетки, труби опалення і щілини в перекриттях – вони чудово проводять звуки, посилюючи їх в рази.

Звукоізоляція для квартири: види матеріалів 

ТЗИ ФортеВибираючи матеріал для проведення робіт, враховуйте, який тип шуму вам необхідно знизити. Шумоізолюючі матеріали використовуються для скорочення ударних шумів (різкий гучний звук, тупіт, падіння предметів на підлогу), а звукоізолюючі – для зниження акустичних шумів (розмови, музика, сантехніка). У першому випадку необхідний матеріал, який буде поглинати звук, а по-другому – який використовується для його відображення.

Вибір матеріалу також буде залежати і від поверхні, на якій він буде використовуватися і планованого бюджету.

Основні матеріали для звуко- та шумоізоляції квартири це:

 • Мінеральна вата – найпоширеніший бюджетний матеріал, ефективно знижує шуми будь-якого походження, має тривалий термін використання, негорюча, підходить практично для всіх поверхонь.
 • Пробкові листи – натуральний матеріал, який ефективно відображає шум, ідеально підходить в якості підлогового покриття і захистить ваших сусідів від ударного шуму з вашої квартири, а вас від сторонніх звуків. З недоліків – досить висока ціна і низька міцність (легко утворюється подряпини і вм’ятини).
 • Звукоізоляційні мембрани – тонкий сучасний матеріал, який за рахунок високої щільності забезпечує додаткову звукоізоляцію каркасних конструкцій. Можуть застосовуватися самостійно або в комплекті з іншими способами, не деформуються і стійкі до впливу вологи.
 • Звукоізоляційні панелі – готова конструкція, розрахована на широкий спектр звукових хвиль. Вони можуть бути виконані з деревних матеріалів, мінеральної вати, з додаванням кварцового піску або у вигляді багатошарових конструкцій (звукоізоляційна панельна система). Перший шар панелей візьме на себе основну звукову хвилю, а її залишки поглине структура внутрішнього матеріалу.
 • Сучасні м’які звуко- та шумоізолюючі матеріали, виконані зі скловолокна в оболонці зі спанбонду. Забезпечують високий рівень захисту від ударного, акустичного і вібраційного шуму, а тонка структура дозволить максимально зберегти площу приміщення.
 • Пінополіуретан – універсальний матеріал. Не запалюється і не пропускає вологу, а за рахунок повного покриття поверхні ефективно знижує повітряний шум.
 • Спеціалізовані матеріали для приміщень, які вимагають повної тиші (звукозаписні студії), наприклад, акустичний поролон.
 • Різні герметики та віброізолюючі кріплення – знижують вібраційне навантаження і зменшують ударні шуми.

Щоб не помилитися при виборі матеріалів безпосередньо для ваших приміщень, рекомендується проконсультуватися у фахівців – тоді шумоізоляція квартири принесе максимальний ефект.

Екологічність матеріалів і мінімізація втрати простору

Більшість робіт скоротять площу приміщень і зменшать висоту стелі – щоб це не стало неприємним сюрпризом, проаналізує заздалегідь, скількома метрами ви готові пожертвувати заради спокою і тиші в квартирі.

Звертайте увагу на екологічність матеріалів – уважно вивчайте склад і сертифікати якості на продукцію. Не забувайте про вологостійкості – не всі матеріали для шумоізоляції квартири підійдуть для ванни або кухні.

Велике значення має обробка всіх стиків, зазорів і тріщин спеціальним герметиком, і простежте, щоб металеві частини конструкцій не торкалися стін – це стане джерелом вібраційного шуму.

Звукоізоляція квартири вимагає особливих зусиль і фінансових витрат, але це компенсується комфортним проживанням і збільшенням вартості квартири на ринку житла!

Ізоляція стін від шуму

Проведення робіт по шумо-і звукоізоляції в квартирі фахівці рекомендують починати саме зі стін. По-перше, це основне джерело шумів різного типу і найбільші поверхні по площі, а по-друге знешумлення стін може потребувати зведення додаткових багатошарових конструкцій. Правильно виконана звукоізоляція стін в квартирі захистить вас від ударного, повітряного і вібраційного шуму.

Шумоізоляція стін у квартирі: з чого почати

Перш за все необхідно визначитися з об’ємом робіт: чи буде це повна обесшумка стін в квартирі, або роботи передбачаються для окремих стін. Найбільше неприємностей зазвичай доставляють стіни, суміжні з сусідами і виходять до місць загального користування (ліфти, сходові майданчики). Стіни з віконним прорізом, як правило, не потребують особливої шумоізоляції, досить встановити сучасні багатокамерні склопакети.

Далі необхідно визначитися зі способом обесшумліванія стін, він також буде залежати від площі приміщення. Якщо розмір кімнати дозволяє, то можна пожертвувати 10 – 15 см від стіни і встановити ефективні каркасні конструкції. Ну, а якщо приміщення зовсім маленьке, то підійдуть матеріали невеликої товщини, які клеяться безпосередньо на стіну.

Перед проведенням монтажних робіт необхідно ретельно оглянути стіни і при наявності тріщин або щілин заповнити їх спеціальним віброакустичними герметиком. Також герметизують стики і щілини опалювальних систем в місцях їх кріплення до стін.

Обов’язково необхідно провести звукоізоляцію наскрізних розеток – джерел шуму від сусідів. Не варто робити це самостійно, зверніться до фахівців, інакше неправильно обраний для цих цілей матеріал може легко спалахнути.

Ізоляція стін від шуму за допомогою каркасних конструкцій

Такий варіант звукоізоляції обійдеться дорожче, вимагає участі грамотних фахівців і скоротить площу приміщення, але він відрізняється більшою ефективністю в питанні боротьби з шумами різного типу. Послідовність робіт наступна:

 1. Підготовка стін – заповнення тріщин, які можуть резонувати звук, віброакустичними герметиком. Додаткового вирівнювання стін не потрібно.
 2. Виключити можливу вібрацію від конструкції і сусідніх поверхонь – для цього ізолюємо їх демпферною стрічкою.
 3. Встановлюється профіль – обов’язкове використання вібропідвісів, якими конструкція буде кріпитися до стелі.
 4. Простір між профілем і стіною заповнюється м’яким матеріалом (мінвата, базальтові плити, мати зі скловолокна, панелі з дерев’яних волокон і так далі). Яка шумоізоляція на стіни підійде саме вам, буде залежати від типу і джерел шуму у вашій квартирі.
 5. Конструкція закривається гіпсокартоном і всі стики обробляються віброакустичними герметиком.

Такі багатошарові конструкції скорочують вібраційний і акустичний шум до 80%, головне правильно провести монтаж і вибрати матеріали для заповнення простору.

 

Безкаркасна шумоізоляція для стін

Цей варіант підійде, якщо потрібна шумоізоляція внутрішніх стін, або для приміщень, де на рахунку кожен сантиметр площі. Такі роботи цілком можна виконати самостійно, але перед цим обов’язково потрібно вирівняти стіни – перепади більше 2 см можуть звести нанівець усі заходи по зниженню шуму.

Безкаркасні плити і панелі кріпляться безпосередньо до стіни за допомогою клею або спеціальних акустичних дюбелів. Далі проводиться монтаж гіпсокартону (це дасть додаткову перешкоду для звуку) і можна переходити до листової обробки стін.

Чим краще зробити шумоізоляцію стін?

Щоб звукоізоляція на стіну була ефективною, фахівці серед перевірених часом і нових сучасних матеріалів рекомендують звернути увагу на:

 • Акустична екологічна склоплита Шуманет-ЕКО. Чудово підходить в якості м’якого шару в каркасних системах, негорюча, а відсутність у складі смолу дозволяє використовувати її в приміщеннях для дітей.
 • Звукоізолюючі панельні системи ЗІПС-III-Ультра не вимагають зведення каркасних систем, легкий монтаж виключає появу щілин, скловолокно в складі прекрасно знижує ударний і повітряний шум.
 • Багатошарові звукоізоляційні панелі з кварцовим піском PhoneStar Quadrex здатні скоротити до 90% повітряного шуму, а невелика товщина дозволяє зберегти площу приміщення.
 • М’який матеріал Термозвукоізол Форте підходить для будь-яких приміщень, при товщині всього 12 мм шумоізоляційна стіна з ним знижує рівень шуму на 31 дБ.

Ізоляція стін в квартирі від нав’язливого шуму збільшить витрати на ремонт, але всі зусилля того варті: ви більше не будете в курсі особистого життя сусідів і зможете комфортно проводити час у себе вдома без сторонніх звуків!

Шумоізоляція стелі

Стеля – головне джерело ударних шумів від сусідів зверху. Якщо в квартирі над вами не подбали про шумоізоляцію своєї підлоги, то тупіт, падіння важких предметів, галасливі дитячі ігри істотно ускладнять ваше життя. Панельні перекриття не можуть захистити повністю і від повітряного шуму: гучні розмови, звуки тварин і працююча техніка. Грамотне знешумлення стелі дозволить в рази знизити рівень шуму, а в комплексі з аналогічними заходами на стінах дозволяє зменшити сторонні звуки до 90%.

Звукоізоляція стелі: з чого почати

Великим плюсом шумоізоляції стелі в квартирі буде можливість її проведення без капітального ремонту приміщення. Сучасні матеріали дозволяють швидко виконати роботи, а натяжна або підвісна стеля приховає втручання і додасть кімнаті естетичний вигляд.

Вибір способу і матеріалу слід починати з вимірювання рівня шуму і аналізу його типу. Для цього можна скористатися послугами фахівців, які з урахуванням площі приміщення, будівельного матеріалу дому та перекриттів підберуть кількість і вид матеріалів. Найефективнішим буде використовувати в комплексі звукопоглинальні м’які матеріали і звуковідбиваючі. Вони монтуються в певній послідовності в кілька шарів: спочатку звук зверху проходить і «в’язне» в м’яких поглиначів, а потім звуковідбиваючі матеріали служать бар’єром для залишків звукової хвилі.

Важливо! Установка натяжної стелі без шумоізолюючого шару може викликати «ефект барабана» – тонка плівка буде посилювати звукові хвилі за рахунок пологого простору і чутність від сусідів зверху тільки збільшиться.

Ефективна шумоізоляція стелі: послідовність робіт

Так само як і зі стінами, звукоізоляція на стелю може бути виконана за допомогою зведення каркаса, або безкаркасним способом. У кожного варіанту є свої особливості: каркас може займати до 17 мм від висоти стелі, але він більш ефективний у боротьбі з шумами, а безкаркасні панелі ЗІП прості і повністю готові до монтажу, але мають менший індекс звукоізоляції повітряного шуму.

Послідовність робіт по шумоізоляції стелі безкаркасним способом наступна (на прикладі панелей ЗІПС-III-Ультра):

 1. Стеля в обов’язковому порядку вирівнюється і штукатуриться, це важливий етап робіт, при перепадах висоти більше 5 см матеріал буде нещільно прилягати до стелі, що знизить його ефективність. Всі тріщини обробляються віброакустичним герметиком.
 2. Демпферною стрічкою проклеюються прилеглі стіни, обмотуються труби опалення, щоб виключити вібрацію і проходження звуку по стінах (особливо актуально в панельних будинках).
 3. Проводиться монтаж плит до стелі через спеціальні віброізолюючі кріплення – вони йдуть вже в комплекті з ЗІПС.
 4. Все це закривається листом гіпсокартону і шви також промазуються герметиком. Все, стеля готова до фінішної обробки.

Загальна товщина готової системи складає всього 55 мм, що ідеально для приміщень з невисокими стелями. Безкаркасне знешумлення на стелю прекрасно підходить для натяжних стель, головне правильно підібрати матеріал.

Якщо ви вибрали для себе каркасну систему, то знешумлення стелі в квартирі буде проходити таким способом:

 1. Монтаж каркасу – вирівнювати стелі не потрібно, але також необхідно обробити всі тріщини і стики герметиком і заґрунтувати поверхню. Важливим моментом на цьому етапі буде кріплення конструкції – щоб елементи кріплення не стали джерелом додаткового вібраційного шуму, використовуються спеціальні прокладки і віброізолюючі підвіси.
 2. Заповнення простору м’яким звукопоглинальним матеріалом. Це може бути мінеральна вата, скловолоконні плити, рулонний полістирол, мембрани, акустичні панелі. Може застосовуватися відразу кілька матеріалів – так шумоізоляція на стелю буде максимально ефективною.
 3. Конструкція закривається звичайним або акустичним гіпсокартоном і готова до експлуатації.

Зверніть увагу, ефективна звукоізоляція стелі в приміщеннях з підвищеною вологістю можлива тільки при додаванні шару з мембрани – це запобіжить пошкодження мінеральної вати від вогкості.

Краща звукоізоляція стелі: вибираємо матеріали

Яка шумоізоляція на стелю буде найефективнішою? На це питання не можна відповісти однозначно, краще  використовувати шумопоглинаючі і звуковідбиваючі матеріали в комплексі, така багатошарова конструкція максимально захистить вас від будь-якого шуму зверху. При виборі ізоляції на стелю експерти рекомендують звернути увагу на наступні матеріали:

 • Звукоізоляція Tecsound – незважаючи на мінімальну товщину, матеріал має високу масу, яка ефективно гасить ударний і вібраційний шум, що дозволяє використовувати його для різних будівельних і технічних конструкцій.
 • Звукоізоляційні панелі PhoneStar – ефективно скорочують повітряний шум за рахунок мінерального піску в складі особливої конструкції. Підходять для шумоізоляції стелі і прекрасно комбінуються з іншими матеріалами для досягнення максимального ефекту.
 • М’які мати Термозвукоізол – використовується як захист від ударного і повітряного шуму на стелі, скловолокнисте полотно має індекс звукоізоляції близько 30 дБ.
 • Акустична склоплита Шуманет-ЕКО – ідеально підходить для підвісних конструкцій, відсутність шкідливих речовин в складі дозволяє використовувати цей матеріал в дитячих. Додатковим бонусом будуть високі теплоізоляційні властивості матеріалу.

Ситуації, коли власники квартири піклуються про своїх сусідів поверхом нижче і роблять якісну шумоізоляцію підлоги зустрічаються рідко, тому єдиною можливістю позбутися від шумів зверху буде зробити звукоізоляцію стелі у себе.

Якщо сторонній шум, заважає Вам працювати або відпочивати, ви можете звернутися до кваліфікованих фахівців нашої компанії, які запропонують кілька варіантів звукоізоляції та знешумлення Вашого приміщення.

Ефективні у боротьбі з ним акустичні компоненти з акустичного поролону, які слід встановити у місцях виникнення цих шумів – стінах та кутах

За законом збереження енергії, звукові хвилі повинні перетворитися на інший вид. Так і відбувається, звукові хвилі змушують вібрувати волокна і за рахунок тертя волокна один про одного, енергія звукової хвилі перетворюється на тепло, значно знижуючи звуковий тиск на виході з плити.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.