Шумоізоляція

ЗІПС панелі все що потрібно знати

 

У міських квартирах, особливо панельних, ми часто стикаємося з дратівливою проблемою «гучних» стін. Сусіди зліва роблять ремонт, праворуч постійно виє собака, чутні чужі голоси або грає дратівлива музика. А так хочеться тиші після роботи або спокійно виспатися вранці, відпочити на дозвіллі. Це цілком виправна ситуація. Щоб позбутися від постійного стороннього шуму, потрібно зробити звукоізоляцію квартири і подарувати собі довгоочікуваний спокій.

Що потрібно зробити в першу чергу для шумоізоляції:

  1. Перш за все, потрібно перевірити поверхню стін. Іноді там зустрічаються старі наскрізні отвори або погано герметизовані шви між плитами на стиках у статі або під стелею. Їх необхідно закрити цементним розчином або ретельно зашпаклювати.
  2. Крім цього, дуже часто в практиці ремонту джерелом додаткового шуму є кімнатна розетка або вимикач. В такому випадку, обов’язково відключіть квартиру від харчування, потім розберіть і витягніть розетку. Отвір забийте пінопластом, старим поролоном або шматком скловолокна, а зверху закрийте його гіпсом, монтажною піною або іншим будівельним розчином. Розетку або вимикач потрібно перенести в інше місце.

Якщо цих заходів вам здається недостатньо, тоді потрібно переходити до звукоізоляції поверхні стін.

Вибираємо матеріал для звукоізоляції

Сьогодні існує безліч матеріалів, за допомогою яких можна захистити будинок або квартиру від зовнішнього шуму. Найпопулярніші матеріали для звукоізоляції:

  • гіпсокартон
  • ековата
  • панелі ЗІПС
  • підвісна стеля
  • рулонні матеріали
  • звукоізоляційні мембрани

Розглянемо, як зробити установку на стіни деяких шумоізоляційних матеріалів.

Звукоізоляція стін 

Найбільш поширений вид звукоізоляції стін в домашніх умовах – це укладання шумоізоляцяційного матеріалу в поєднанні з декоративною обробкою. Найчастіше в якості обробки використовують гіпсокартонні плити, які самі по собі є дуже хорошим ізолятором шуму.

Розглянемо деякі етапи роботи:

1.Непосредственно до стін направляючі, особливо металеві предмети кріпити не можна, інакше ви тільки підсилите прохідність звукової хвилі. Відступите від стіни на 0,5-1,5 см, попередньо підклавши під рейки або наклеївши на бруси смуги спеціального демпферного матеріалу з гуми або пробки. Такі прокладки знижують вібрацію і прохідність шуму через рейки. До речі, багато майстрів кріплять металеву обрешітку ні до стін, а по периметру підлоги і стелі, щоб знизити провідність звуку. Цей спосіб трохи складніше, хоча і надійніше.

2. Після установки каркаса в простір між напрямними можна щільніше укладіть шумоізолюючий матеріал, який має вигляд звичайного мату стандартних розмірів і товщини. Це може бути кам’яна (мінеральна) вата, скловата, спеціальний утеплювач з целюлози, панелі ЗІПС і ін.

3. Після цього закріпіть за допомогою саморізів поверх каркаса листи обране

оздоблювального шару.

4.Затем заґрунтуйте гіпсокартонні панелі, а щілини між ними закладіть

шпаклівкою, найкраще – на гіпсовій основі або за допомогою універсальної шпаклівки.

5.Нанесіте в шви шар чорнової шпаклівки, потім наклейте спеціальну

Армуючу сітку і «закрийте» шов ще одним шаром шпаклівки. Після обробки швів зашпаклюйте вже всю конструкцію «по білому».

У підсумку ви отримаєте гладку й рівну стіну, на яку можна наклеїти шпалери або пофарбувати. Ця технологія дозволяє домогтися практично повної звукоізоляції квартири. Серед незначних мінусів – по периметру товщина стіни виросте на 7-10 см.

 

Як зробити звукоізоляцію за допомогою панелей ЗІПС

Ще один матеріал для шумоізоляції – ЗІПС панелі, ціна на які доступна, і особливо не відрізняється в різних торгових точках. Встановити можна ЗІПС панелі на стелю або стіну, в залежності від того, де проблема. Давайте розглянемо, як використовують ЗІПС модуль в квартирі. Попередньо уздовж стіни на підлогу, стелю та прилеглі стіни клеїмо спеціальні стрічки, ширина яких дорівнює товщині ЗІПС панелі. Тут ми не використовуємо клей, потрібно придбати спеціальний акустичний герметик, який додатково посилить ефект.

ЗІПС панелі складаються із двох шарів. Перший — м’який, із шумопоглинаючого матеріалу, другий — жорсткий, із пазогребневого гіпсокартону. Товщина матеріалу залежить від різновиду панелі та становить від 40 до 120 мм. Завдяки вбудованим вібровузлам знижується рівень вібрацій у всій системі звукоізоляції.

Де купити ЗІПС панелі?

Ви можете купити ЗІПС панелі вигідно, але попередньо порахуйте площа, щоб не взяти зайвого. Панелі ЗІПС монтуються на стіну з використанням спеціальних дюбелів. Шумоізоляція ЗІПС встановлюється зліва направо і знизу вгору. Звукоізоляційні панелі ЗІПС в першому ряду підрізають по довгій і короткій стороні, інші ряди тільки по довгій. Їх ставлять до стінки і через віброізолюючі вузли, які вже в ньому є, свердлять дірки по 6 см. У них вставляємо і забиваємо дюбелі. За такою ж схемою монтуються всі інші плити ЗІПС . Стики панелей додатково закріплюємо саморізами. У самому кінці, коли робота завершена стики обробляємо шліфувальною теркою. Шви потрібно заповнити спеціальним герметиком .

Найефективніша саме ця шумоізоляція, ЗІПС панелі реально допоможуть позбутися від шуму. Якщо ви не знаєте, де ЗІПС панелі купити, ми вам допоможемо з радою. На сайті Стоп Звук є різні панелі ЗІПС , ціна доступна, широкий вибір приємно здивує кожного клієнта! Звукоізоляція ЗІПС має один маленький недолік – панелі важкі, тому їх складніше встановити. Але, є незаперечна перевага панелей ЗІПС – ціна доступна будь-якому клієнту!

Наприклад, ЗІПС-III-Ультра, сендвіч-панель 600х1200х43мм/0,72м2, з комплектом кріплення

При установці сендвіч-панелей ЗІПС, використовується безкаркасний метод кріплення.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.