Шумоізоляція

Шумоізоляція стелі та підлоги в квартирі від сусідів зверху і знизу

Шумоізоляція стелі та підлоги в квартирі від сусідів зверху і знизу?

Ні для кого не секрет, що запорукою міцних нервів і здорового сну є тиша в квартирі. Однак в сучасній багатоповерхівці домогтися повної тиші не так вже й просто. Тому для шумоізоляції від сусідів доведеться провести цілий комплекс робіт, що потребують часу і чималих грошових витрат. Якщо бажання жити в комфорті і тиші для вас дорожче, то в даній статті ви дізнаєтеся все, що для цього потрібно.

Як зробити шумоізоляцію від сусідів? Перед тим як приступити до проведення робіт по звукоізоляції квартири від сусідів варто розібратися в джерелах і видах шуму. Адже відомо, що для позбавлення від шуму буває цілком достатньо провести ізоляцію якогось певного елемента квартири – стіни, підлоги або стелі.

Звукоізоляція та шумоізоляція розрізняються між собою. Вникати в суть цих відмінностей власники квартир не хочуть – будь-який шум дратує однаково. І це одна з основних помилок, які знижують ефективність заходів в боротьбі за тишу.

Джерела шуму

Джерела шуму бувають наступних видів:

Вуличний (звук гальм, голоси людей, гудіння транспорту, гавкіт собак, нявкання кішок і ін.). Такий шум доноситься з вулиці і надходить в квартиру через вікна. Краще рішення позбутися від вуличного шуму – це установка вікон зі склопакетами, що складаються з трьох стекол. В якості додаткової звукоізоляції в цьому випадку можуть послужити щільні штори.

Суміжний . Такий шум надходить в квартиру через стіни, суміжні з сусідами по будинку, стелі (необхідна ізоляція стелі від шуму зверху) і підлоги, а також через щілини між перекриттями і розетки. Варто зауважити, що шум від сусідів – це найбільш часта причина, щоб задуматися про звукоізоляцію.

Шум з під’їзду (звуки ліфта, розмови сусідів, шум від кроків по сходах і ін.). Такий шум зазвичай надходить через вхідні двері. Щоб його не чути нерідко буває досить заміни вхідних дверей на більш якісну або твори ґрунтовної звукоізоляції вже наявної.

Місцевий шум . Такий шум зароджується у вашій квартирі, і потрапляє до сусідів усіма перерахованими раніше способами, і може дратувати їх точно так же, як їх шум дратує вас.

Способи звукоізоляції

Звукоізоляцію в квартирі можна зробити як частково (стіни, підлогу або стелю), так і повністю.

Існує 3 способи звукоізоляції:

  1. Каркасний. Має на увазі монтаж на поверхні спеціальних напрямних, які будуть утримувати панелі з матеріалу, що володіє звукопоглинальними властивостями, і куди зверху будуть потім кріпитися звуковідбиваючі панелі. Даний спосіб гарантує високу якість ізоляції стіни від сусідів і сторонніх шумів, проте корисний простір кімнати при його застосуванні буде зменшено.
  2. Установка мембран і плит. Даний спосіб характерний тим, що звукоізоляційні матеріали кріпляться прямо до поверхонь, після чого покриваються штукатуркою або тонкими оздоблювальними плитами. За якістю звукоізоляції спосіб майже не поступається каркасному.
  3. Плаваючий. Застосовується лише для підлоги в якості шумоізоляція від сусідів зверху за допомогою використання спеціального звукоізолюючого матеріалу, який потім покривають гідроізолюючим шаром, далі – армованої стяжкою і в самому кінці – фінішним статевим покриттям. Спосіб хороший повною відсутністю жорстких кріплень, що істотно знижує шуми від вібрації.

Види звукоізоляційних матеріалів

Звукоізоляційні матеріали підрозділяють на наступні види:

  • м’яка ізоляція (мембрани,  скловолокно, поліефірне полотно, мінеральна вата), підходить для шумоізоляції стелі від сусідів, для шумоізоляції стіни від сусідів;
  • тверда ізоляція (плити з базальту, комбіновані плити, плити з поліефірного волокна, плити зі скловати, плити з пробки, плити з пінопласту), підходить для звукоізоляції стіни від сусідів.

Якщо в квартирі на підлозі вже є стяжка або житло знаходиться в старому будинку, де перекриття можуть не витримати вагу звукоізоляції, то найбільш ефективним рішенням в цьому плані буде установка статі на лагах. Таким чином повітряний прошарок буде виконувати функцію шумоізоляції.

Альтернативні способи звукоізоляції

Як зробити звукоізоляцію від сусідів, використовуючи самий мінімум витрат? Мало хто про це здогадується, але деякі предмети і елементи інтер’єру можуть виконувати не тільки декоративну функцію, а й служити прекрасними поглиначами шуму, знижуючи його рівень до 30%.

Товстий і великий килим. Повішений на стіну або покладений на підлогу він істотно знижує рівень як вихідного, так і надходить шуму.

Щільні штори. Штори, виготовлені з щільної тканини, істотно приглушують шуми, які доносяться з вулиці.

Меблева стінка . Якщо джерелом дратівної шуму є сусіди збоку, то установка уздовж загальної стіни меблевої стінки або великої шафи-купе напевно його зменшить.

Як проводиться звукоізоляція стін, підлоги і стелі

Кожен процес варто розглянути окремо, бо технології звукоізоляції даних елементів приміщення відрізняються один від одного.

Шумные соседи изображениеЗвукоізоляція стін покликана блокувати звуки, які надходять з квартир сусідів по поверху. Як зробити шумоізоляцію стіни від сусідів? Це роблять за допомогою звукоізоляції суміжних з сусідами стін (звукоізоляція від сусідів збоку). Для ізоляції стін можна використовувати звукоізоляційні мембрани з самоклеючою підкладкою, або комбіновані плити (панелі), які встановлюються в спеціальний каркас. Простір між наскрізними розетками в цьому випадку потрібно заповнити монтажною піною.

Звукоізоляція підлоги потрібна для блокування шуму, що надходить від сусідів знизу, а також для того, щоб шум вироблений вами і вашими домочадцями їх не турбував. Для звукоізоляції підлоги, найкраще використовувати спосіб плаваючої підлоги, згаданий вище.

Звукоізоляція стелі необхідна для звукоізоляції від ударного шуму зверху, а також для звукоізоляції від сусідів зверху. Як зробити звукоізоляцію стелі в квартирі від сусідів? Тут краще вибирати дуже легкі матеріали, які не будуть сильно навантажувати каркас стелі або відклеюватися від поверхні під власною вагою.

Термозвукоізол Форте – звукопоглинаючий та вібродемпфуючий матеріал для покращення звукоізоляції у приміщеннях всіх типів. Складається з голкопробивного скловолокна найвищої якості, запаяного в паропроникну захисну оболонку.

Якщо вас турбує всього одне постійне джерело шуму, тоді можна зробити ізоляцію однієї зони і забути про проблему.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.