Шумоізоляція

Звукоізоляція підлоги в квартирі під лінолеум

Звукоізоляція підлоги в квартирі під лінолеум

Лінолеум- одне з популярних покриттів для підлоги, добре показало себе за всіма параметрами і характеристикам. Висока якість, екологічність, різноманітність варіантів і забарвлень, доступна ціна, дозволяють використовувати лінолеум в житлових приміщеннях.

Укладання лінолеуму досить просто і не вимагає особливих навичок, потрібно лише мати необхідний інструмент і знати ази самої роботи.

Лінолеум відноситься до такого підлогового покриття, для звукоізоляції якого підходить практично будь-яка підкладка. Але при виборі матеріалів, призначених для усунення можливості проникнення в приміщення сторонніх звуків, слід враховувати певні правила та вимоги щодо якості продукції.

Вимоги до основи під лінолеум:

 • необхідно усунення всіх шорсткостей і нерівностей. Поверхня повинна бути абсолютно гладкою;
 • потрібно оцінити рівність підлоги, не повинно бути вад від механічного впливу і деформацій;
 • після підготовки поверхні потрібно дати час для повного висихання;
 • потрібно переконатися в міцності та надійності покриття;

При необхідності укладається звукоізоляція підлоги в квартирі під лінолеум.

Ефективність шумоізоляції залежить від якості матеріалу, який використовується для підкладки під лінолеум. Матеріал повинен мати високі експлуатаційні показники, добре поглинати звукові хвилі.

Існує безліч підкладок з такими якостями, що відрізняються за матеріалом, структурі і своєї вартості.

Найкращим варіантом однак фахівці вважають коркову підкладку, хоча її вартість вище інших можливих видів шумоізоляції. Пробка забезпечує захист підлоги від шуму, холодного повітря і різних вібрацій.

Найбільш бюджетним варіантом є мембранна звукоізоляція. Ідеальна під бетонну підлогу, кладеться тонким шаром, протистоїть утворенню цвілі і грибка, не схильна до гниття. Лінолеум укладається безпосередньо на підкладку. Виходить відмінна шумоізоляція під лінолеум при невеликих витратах.

Крім того потрібно враховувати, що звукоізоляція під лінолеум має бути демпферного, амортизувати різні коливання в процесі експлуатації. Для цього найкраще підходить так званий “пиріг”, в якому шарами укладаються кілька видів підкладки. єдиний мінус в тому, що цей шар зменшить висоту кімнати. У квартирах з високими стелями це буде взагалі непомітно.

Виробники заявляють, що їх лінолеум насправді здатний повністю поглинати звуки. Але якщо він випускається без додаткової прошарку, необхідна укладка захисних шарів. Якщо лінолеум йде з готовою прошарком, його можна сміливо укладати на поверхню підлоги.

Види лінолеумів

Сполучні матеріали для лінолеуму бувають декількох видів:

 • натуральні;
 • ПВХ;
 • гумові;
 • нітроцелюлозні;
 • алкідні;

З цих варіантів найбільш використовуються ПВХ і натуральні види лінолеуму. Якщо розглядати полівінілхлоридий матеріал, то він буває одношаровим і багатошаровим.  Одношарове покриття має стійкість до механічних впливів, стирання, але не має звукоізоляційних характеристик.

Багатошаровий варіант складається приблизно з 6 шарів, кожен шар має певну характеристикою. Виріб має високі оцінки за всіма параметрами експлуатації, включаючи шумоізоляцію статі. Ідеально підійде для використання в житлових приміщеннях, дитячих кімнатах.

Для досягнення максимального захисту від шуму в процесі установки звукоізоляції підлоги в квартирі бажано застосовувати додаткові можливості. Це може бути багатошаровий лінолеум з покриттям для шумоізоляції, плаваючі підлоги, різні варіанти підкладок.

“Плаваюча” стяжка

При її використанні стать не має жорсткого доторку до стін. Шумоізоляційній шар укладається між підлогою і стяжкою, біля стін застосовуються амортизаційні стрічки. З їх допомогою утворюється вібропласт між шарами.

Плаваючі підлоги бувають декількох видів:

 • бетонні;
 • дерев’яні;
 • суха стяжка;

Виконані правильно, з урахуванням з урахуванням всіх необхідних вимог, такі покриття забезпечать хорошу звукоізоляцію підлоги в квартирі і шумоізоляцію стелі у сусідів внизу.

Види найбільш якісних підкладок:

1. Tecsound

Матеріал з достатньою вагою і щільною текстурою. Укладається на покриття під лінолеум. Має порівняно невисокою вартістю, можна досягти ефекту звукоізоляції підлоги при невеликій товщині підкладки. Бюджетний варіант.

 2. TUPLEX

Двошаровий матеріал, що складається з поліетилену і пінопласту. Забезпечує високий захист від вологи, пара, шуму, утримує тепло. Випускається у вигляді рулонів, зручний в укладанні. Необхідна герметизація всіх стиків і швів. Має досить високу ціну.

 3. Мембранні.

Основою служить спінений пропілен. Матеріал екологічно чистий, має невисоку ціну, при невеликій товщині шару забезпечує високі характеристики шумоізоляції. Випускається в рулонах.

 4. Ізолон

Володіє усіма стандартними характеристиками, але зниження ударного шуму набагато вище, ніж у інших. Виготовляється з еластичного пропілену, легкий в установці, має високий терміном служби.

 5. Ізошум

Містить особливий склад, проводиться з екструдованого пінополістиролу. Випускається в рулонах або аркушах, завдяки чому зручний в установці, підходить під будь-які варіанти. Має високий рівень шумоізоляції.

6. Пробкова підкладка

Випускається з натурального матеріалу, в рулонах, дуже зручно укладати під лінолеум. Володіє високими експлуатаційними показниками. Єдиний мінус-висока ціна.

7. Джутова підкладка

Виготовляється з волокон джутового дерева, випускається у вигляді рулонів. матеріал повністю натуральний, екологічно чистий, волокниста структура стійка до гниття. Має високу провідність вологи, тому при використанні джуту необхідно стелити гідроізоляцію.

8. Вібростек

Основою є скловолокно. Натуральна прошарок, не схильна до гниття і вологості. Володіє оптимальним співвідношенням якості та вартості, має достатню популярність серед покупців.

Для того, щоб забезпечити якісну шумоізоляцію статі під лінолеум, потрібно застосовувати комплексні рішення. Як варіант, звукоізоляційний лінолеум з плаваючою стяжкою. Це гарантує високу ступінь ізоляції від різних шумів.

Проводку, яка проходить під поверхнею підлоги необхідно перед початком робіт додатково заізолювати.

Пробковий агломерат 1000 * 500 * 20 мм (30мм, 40мм, 50мм) чудово підійде як один з варіантів звукоізоляції під лінолеум!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.