Шумоізоляція

Шумоізоляція в панельному будинку: нормативи, послідовність робіт

Звукізоляція в панельних будинках

Виходячи з практики, на погану звукоізоляцію найчастіше скаржаться жителі панельних будинків і новобудов. Це не дивно, адже при проектуванні такого житла, даної проблеми не приділяє належної уваги.

Особливо погано йдуть справи зі звукоізоляцією в хрущовці, адже при їх будівництві проектувальники намагалися максимально уніфікувати і здешевити процес зведення нового житла. Використовували великоформатні панелі, які робили щільними, проте дуже тонкими. Такий метод будівництва з великих панелей неминуче веде до утворення щілин і отворів в конструкції.

Перші Хрущовки типу II-35, K7 зводилися за допомогою перекриттів, товщина яких не перевищувала 120 мм, стіни мали товщину не більше 10-12 см. Частина недоліків усунули в серії II-03, адже перекриття вже зробили товщиною 220 мм, додавши додатковий шар шлаку 50-100 мм, а підлогу поклали на лаги. Виходить, поки використовували старі технології, не намагаючись максимально здешевити будівництво, шумоізоляція в панельних будинках була цілком непоганий.

Як йдуть справи з панельними новобудовами

Розпочати обговорення питання стоїть з того, звукоізоляція стін в панельному будинку і цегляному різна. У панельних і монолітних будівлях дані параметри схожі, тому звук свердління або довбання перфоратором буде розноситися по всьому будинку. У той же час ударні шуми в цегляних будівлях поширюються набагато гірше. Якщо говорити про повітряних і вуличних шуми, тоді краще моноліт, адже велика товщина стін успішно гасить їх і перешкоджає поширенню. Цегляні будинки добре рятують від звуків, які передаються через конструкції, проте побутової шум приглушується вже гірше. Виходить, що у кожного з типу будинків свої плюси і мінуси в питанні шумоізоляції, які вимагають власноручного доопрацювання.

Щоб звукоізоляція в панельному будинку стала максимально ідеальної, потрібно знайомитися з деталями проекту будівництва. Адже найчастіше використовуються різні за якістю матеріали, різні виробники плит, товщина перекриттів відрізняється і маса інших важливих параметрів.

Нормативи шумоізоляції

Існуючі у нас нормативи шумоізоляції суворіші в порівнянні з країнами Європи і тими ж США. Однак головна біда – забудовники рідко дотримуються норм при будівництві. Адже вони завжди намагаються будувати дешевше, при цьому продавати дорожче. Якщо зробити так, щоб шумоізоляція панельного будинку відповідала суворим цим вимогам, кінцева вартість будівництва відразу ж збільшується на 30-40%.

Всі вимоги до акустичної екології прописані в СП 51.13330.2011 і більш новому СНиП від 2003 року. Згідно з цими нормативами, шуми в будинках можуть бути двох типів:

  • Ударний шум. Найбільш поширений шум, який може турбувати мешканців. Він відбувається при механічному впливі на плиту – ремонтні роботи, кроки, перестановка меблів. Для вимірювання його рівня використовується прилад для визначення звукового тиску. Допустимий межа для панельного будинку 60 дБ.
  • Повітряний шум. Даний тип шуму виникає через звукових хвиль, які проникають через щілини в стелі, підлозі та стінах. Розмови сусідів, музичні інструменти, телевізор та інші подібні джерела. Згідно з нормативами, шумоізоляція панельної квартири економ-класу повинна бути на рівні 50 дБ.
Домашній кінотеатр, що працює на повній гучності, створює звуковий тиск на рівні 100 дБ. Таким чином, шум, що проникає до вас від сусідів, може досягати 60 дБ, що значно перевищує рекомендовані санітарними нормами показники. Якісно проведена в будинку звукоізоляція дозволить довести Rw панельної стіни або багатоповерхового міжповерхового перекриття до 70 дБ та більше, забезпечивши комфортні умови проживання.

Головні причини недостатньої шумоізоляції в панельних будинках

Найбільш поширена причина – це низька якість проведення робіт. При проектуванні і монтажі на стиках виходять тріщини і зазори, які не несуть небезпеки міцності конструкції будинку, однак через це звукоізоляція панельного будинку перестає відповідати нормативам. За правилами, такі проблемні місця добре вичищають і заповнюють герметиками , а стіни і перегородки обов’язково штукатуряться з двох сторін. Дані роботи виконуються неякісно або зовсім не виробляються. Біда в тому, що виявити недоліки можна тільки при чорнової обробці, коли це все не приховано під фарбою, шпалерами, плиткою.

Крім неточностей при монтажі перегородок між квартирами та кімнатами, можуть використовуватися панелі низької якості. Вони мають внутрішні порожнини, які як резонатори НЕ глушать, а навпаки посилюють шум. Ефект стає помітнішою при прокладці комунікацій, коли штроби і отвори можуть потрапляти на такі порожнечі.

Правильна послідовність звукоізоляції в панельному будинку

Кілька порад від професіоналів, які допоможуть домогтися того, щоб звукоізоляція квартири в панельному будинку повністю відповідала суворим нормативам.

У цій справі краще позбутися декількох сантиметрів корисної площі, ніж потім не спати ночами через крики сусідів або гучного роботи телевізора. Витрачені гроші і час повернуться до вас здоровим і міцним сном, а також ідеальною тишею в будинку.

Якщо не знаєте, як зробити звукоізоляцію в панельному будинку, краще проект довірити професіоналам. Адже постійний шум може зробити життя в новій квартирі просто нестерпним, через що багато хто навіть продають житло і переїздять.

Детальний проект звукоізоляції складається ще на чорновому етапі робіт. Порядок виконання шумоізоляції такий – стіни, стелю та в кінці підлогу. Захист від ударного шуму проводиться за допомогою метало-каркасної звукоізоляції, яка встановлюється на вібропідвісах.

Безкаркасна звукоізоляція

Якісна звукоізоляція квартири в панельному будинку не може виконуватися тільки за допомогою легких матеріалів, по типу пінопласту і скловати. Дані матеріали можуть використовуватися тільки в поєднанні з іншими, адже вони виконують всього лише роль звукопоглиначів.

Звукоізоляція – це багатошаровість і маса, під іншому це не працює. Чим більше буде маса і кількість шарів, тим менше звуків пропустить матеріал. Хороший приклад такого матеріалу – багатошаровий картон, де в якості наповнювача застосовують кварцовий пісок.

Одне з правил того, як зробити шумоізоляцію в панельному будинку – виключити дотик металевих деталей каркаса і стін. Обов’язково потрібні виброгасячі стрічки, в ролі демпферів.

Використовувати звукоізоляційні підрозетники .

Всі зазори, шви, тріщини і інші порожнини обов’язково заповнюються звукоізоляційним герметиками .

Корисне відео

По-перше, це неможливо, тільки для того, щоб наблизитися до такого результату, потрібно не менше двох метрів шумоізоляційного матеріалу і товста сталева пластина. По-друге, така атмосфера шкідлива для людини: позбавляє спокою і викликає слухові галюцинації.

При виконанні ремонту у вторинній нерухомості рекомендується облаштувати каркасну систему – не доведеться робити штроби під час заміни електричної проводки.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.