Шумоізоляція

Міфи про шумоізоляцію ТОП-6

Вважається, що найбільш спокійно люди почуваються при шумі в 25 Дб, якщо його значення буде нижче цієї величини, то виникає відчуття тиші, що дзвінить, яке несе дискомфорт. Зазвичай до 60 Дб людина реагує на шум терпимо, при тривалому впливі шуму в 90 Дб, у людини може наступити серйозний нервовий розлад: безсоння, істерія та інші захворювання. Рівень звуку 100 дБ і вище загрожує втратою слуху.

У багатоквартирних будинках іноді дуже важко сконцентруватися або заснути через галасливих сусідів, які люблять вечірки або гучну музику. Якщо ви плануєте ремонт, то краще не відмовляйтеся від шумоізоляції вашого місця проживання. Тільки перед початком робіт дізнайтеся більше про матеріали для шумоізоляції, які слід використовувати, а також ознайомтеся з найпоширенішими міфами про шумоізоляції.

Миф № 1. Є універсальний матеріал, який повністю позбавить вас від сторонніх звуків

Матеріали для звукоізоляціїНі, такого матеріалу, на жаль, ще не придумали. Вибір матеріалу залежить від безлічі нюансів. Так, наприклад, робочі використовують різні варіанти для стелі та підлоги. Крім того, під різні варіанти підлогового покриття підходить певний вид матеріалу. 

Не варто забувати і про те, що шумоізоляційний матеріал не дасть 100% захист, якщо ви не позбудетеся від швів і тріщин в квартирі. А ще можна знизити шумоізоляційні властивості будь-якого матеріалу, якщо роботи будуть проводитись робітниками без досвіду.

Миф № 2. Чим товстіше, тим краще

Звукоізоляційна панельТехнології не стоять на місці, тому те, що було актуально кілька десятиліть тому, може повністю втратити свою актуальність. Технологи постійно придумують нові матеріали, а виробничі цехи постійно удосконалюються. Товщина матеріалу не має ніякого значення. Вибирайте матеріал, який підходить саме для ваших цілей, орієнтуючись на його щільність і здатність пропускати шум.

Миф № 3. Скловата - кращий варіант для гіпсокартонних перегородок

У скловати досить низька щільність, а це призводить до того, що між листами матеріалу і профілем залишаються щілини, через які буде проходити весь шум.

Миф № 4. Пінополістирол для захисту всієї квартири

Це застарілий матеріал, який має величезні недоліки. По-перше, у нього дуже висока щільність, тому користі від такого матеріалу буде мало, так як він легко передає «шуми» на свою поверхню. По-друге, це дуже токсичний матеріал, який буде негативно впливати на здоров’я мешканців квартири. По-третє, пінополістирол легко запалюється і добре горить. Поєднання гарної горючості і токсичності – не те, чого слід очікувати від сучасних матеріалів.

Миф № 5. Досить ізолювати тільки перекриття, суміжне з гучними сусідами

Якщо ви ізолюєте тільки одну стіну, то ефект, звичайно, буде, але не той, якого ви очікуєте. Щоб домогтися повної шумущільності, потрібно робити комплексну шумоізоляцію, а саме: підлога, стеля і всі стіни. Та й ніхто не застрахований від зміни сусідів в іншій квартирі. І що, знову робити ремонт? Звичайно, вибір матеріалу для шумоізоляції приміщення може поставити обивателя в глухий кут. Обов’язково вивчайте інформацію на профільних сайтах і задавайте питання консультантам в магазині. І, звичайно, довірте монтаж професіоналу, він точно підкаже, як правильно захистити житло від сторонніх звуків.

Миф №6 Ви повиннні звукоізолювати квартиру з мінімалістичним інтер'єром що б зменшити відлуння?

У такій квартирі, ймовірно, є яскраво виражене відлуння, але це не означає, що вона потребує звукоізоляції. Неважливо, наскільки сильне в вашій квартирі відлуння, це не має нічого спільного зі звукоізоляцією. Якщо відлуння звучить так, як ніби шум “стрибає” по вашій квартирі, то це вирішується за допомогою звукопоглинання, а не звукоізоляції. У Вас може бути акустично комфортабельна квартиру, повну м’яких меблів; але це не зупинить шум від проникнення в вашу квартиру. Тому, якщо Ви хочете усунути проблему луни і приглушити звук у Вашому домі, тоді подумайте про звукопоглинання.

Ефект, звичайно, буде, але щоб досягти повної шумущильності, потрібно робити комплексну звукоізоляцію.

 

Відлуння ще не означає потребу в звукоізоляції. Ви можете вирішити проблему м’якими меблями, килимами, подушками, тощо.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.