Шумоізоляція

Шумоізоляція для музичної студії: як і з чого зробити

Акустична шумоізоляція необхідна для будь-якої студії звукозапису: професійної та саморобної, навіть обладнаної в домашніх умовах. Сторонні шуми, присутні на аудіозаписі — ознака неякісної акустики, і тому музиканти вважають, що краще записуватися в добре обладнаних студіях і продуманих умовах. Що таке акустична ізоляція, як називається шумоізоляція для студії і чи можна організувати звукоізоляцію домашньої студії своїми руками – про це і поговоримо.

Ізолювати на рівні звуку – значить стримувати звукові хвилі там, де ми хочемо їх чути, і не допускати їхнього поширення на свій розсуд за межі нашого приміщення. Хороша новина полягає в тому, що це працює в обох напрямках: ізолюючи кімнату, ви запобігаєте чутності створюваного в ній шуму зовні, але ви також захищаєте кімнату від зовнішнього шуму. Таким чином, ми ізолюємося заради сусідів та людей, які живуть з нами, але також для того, щоб шум останніх чи залізниці, що проходить за 50 метрів під нашими вікнами, не порушував якість тиші нашого музичного приміщення.

Чим професійна студія відрізняється від домашньої

У великих компаніях звукозапису, які мають власні студії, добре знають, що просочування звуків з одного приміщення в інше негативно позначається на якості професійного запису. Ключову роль у цьому відіграє кількість реверберації кожної з кімнат, де здійснюється озвучування, мовлення, монтаж та дубляж.

Якщо описувати спрощено, то якісна звукова робота вимагає, щоб звук не йшов з кімнати і в той же момент, в приміщення не проникали сторонні звуки ззовні. Для цього потрібна шумоізоляція для студії. У домашніх умовах потрібно досягти такого ж результату, але через відсутність по сусідству інших шумових перешкод, процес організації домашньої студії простіше і дешевше, ніж для професійного рівня.

Бар’єри для звуків

Щоб досягти якісної ізоляції приміщення, варто звернути увагу на всі бар’єри, що існують на заваді звуку. До них відносяться:

  1. Стіни. Шумоізоляція стін для студії передбачає зниження вібрацій, чого можна досягти шляхом збільшення щільності матеріалу та створення повітряної подушки. Поєднуючи ці 2 фактори, можна знизити передачу звуків аж на 90%. Для підвищення густини, під гіпсокартонну перегородку клеять спеціальні акустичні плівки, які глушать звуки. Плюс цього методу – збереження корисного простору, адже товщина плівки не перевищує кількох міліметрів..
  2. Стеля. Стелі у студії звукозапису покривають спеціальними панелями з акустичного поролону, також використовують системи підвісних стель. Поєднання повітряної подушки та акустичного поролону забезпечує ізоляцію всередині приміщення від сторонніх шумів та гарну якість уловлювання внутрішнього звуку. Про це ми ще поговоримо.
  3. Підлога. Вибір звукоізоляції для підлоги варто робити відштовхуючись від того, яка підлога в обладнаному приміщенні. Для звичайних дерев’яних підлог використовують спеціальні прогумовані підкладки, для бетонної підлоги необхідна комбінація акустичних підкладок зі спеціальним анти-звуковим килимом.

Акустична ізоляція всередині студії

Після того, як ви ізолювали приміщення від усіх сторонніх звуків ззовні, варто приступати до обладнання внутрішньої акустичної ізоляції. Музиканти знають: якщо не використовувати спеціальні матеріали, на записі будуть чути фонові шуми, луна та інші небажані коливання звукових хвиль. Саме на цьому етапі часто виникає питання “як називається шумоізоляція для студії?” Зазвичай під таким формулюванням розуміють абсорбуючий матеріал, яким покривають стіни та стелю студії. Правильна назва – акустичний поролон. Також можна зустріти формулювання “панелі з акустичного поролону”, оскільки більшість виробників випускає продукт саме у вигляді блоків для зручного обклеювання на поверхні. Ці матеріали поглинають сторонні шуми та забезпечують якісне чисте звучання.

Ціна шумоізоляції для студії з акустичного поролону відноситься до недорогого сегменту, що робить цей матеріал дуже популярним на вітчизняному ринку. Акустичні панелі виготовляються з різними фігурними візерунками: частіше це піраміди, рідше квадрати та інші геометричні фігури. Така конфігурація допомагає найкраще вловлювати луну та фоновий шум. З переваг варто виділити також безпеку поролону для акустичної ізоляції: матеріал відноситься до самозагасних, що дуже важливо при великій кількості працюючих електроприладів.

Як працює акустична ізоляція, сфера застосування

Не вдаючись до складної термінології, можна пояснити процес роботи поролону так: пориста, як у губки, структура вбирає звук і не випускає його назад. Акустичні пористі матеріали у всьому світі визнані найкращими акустичними поглиначами, і використовуються навіть на найавторитетніших студіях звукозапису. Також його широко використовують для акустичної ізоляції дикторських, кабін радіомовлення, ізоляційних кабін операторів на великих промислових виробництвах. По суті такі панелі використовують скрізь, де потрібно уникнути спотворення голосу (або чистого звуку) під час запису або мовлення в реальному часі.

Матеріал здатний розсіяти звукову енергію за допомогою зниження резонансу. Навколишні предмети та площини менше вібрують при зіткненні зі звуковою хвилею, а отже, не впливають на якість запису. Тому, відповідаючи на запитання, чим обробити стіни в студії звукозапису, універсальною відповіддю буде акустичний поролон. Купити звукоізоляцію для студії з такого матеріалу можна недорого, а простий та швидкий монтаж дозволить насолодитися якісним звучанням вже найближчими днями. За допомогою поролону легко ізолювати професійну та домашню студію, не вдаючись до послуг професійних будівельників.

Дизайнери інтер’єру, до речі, також мають слабкість до акустичних панелей через їх футуристичний вигляд і велику різноманітність форм і кольорів. Можна купити подібні панелі з різним профілем, в різній колірній гамі – тому акустичні панелі часто використовують у розробці інтер’єру не тільки з практичною, але і естетичною метою.

У побуті акустичний поролон потрібен у кімнатах, де встановлені серйозні акустичні системи та домашні кінотеатри. Для того щоб на повну насолоджуватися якісним звучанням улюблених фільмів, недостатньо мати новомодні гаджети — потрібен відповідний акустичний фон. У такому разі панелями покривають не всі стіни кімнати, а обмежуються лише акустичним зонуванням.

Панель з акустичного поролону “Піраміда” EchoFom Standart призначена для цих цілей.

Навіть якщо це здалеку виглядає як панелі, які використовуються для акустичної обробки, це не впливає на звукоізоляцію, а дає невизначене поглинання близько 700 Гц.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.