Шумоізоляція

Акустичний поролон

Акустичний поролон – один із найефективніших звукоізолюючих матеріалів на ринку. Його використовують з метою контролю рівня шуму, луни та вібрації. При своїй відносно доступній ціні матеріал відрізняється широкою сферою застосування, відмінними структурно-фізичними характеристиками та експлуатаційними властивостями, а також різноманітністю форм, розмірів та кольорів. Встановлюють його в приміщеннях різного призначення для зниження резонансу та створення умов оптимального звукового поєднання.


Склад акустичного поролону такий самий, як і у звичайного – спінений поліуретан. Цей м’який матеріал лише на 10% складається з твердих частинок, а решта 90% займає повітря. Відмінність цих двох видів поролону полягає в особливому рельєфі, за рахунок якого відбувається поглинання і гасіння звукових хвиль. Під їх впливом матеріал коливається, поглинаючи цим частину енергії. Дане явище називається «порахає луна».
В інтернет-магазині «СтопЗвук» представлений великий вибір акустичного поролону – купити в Україні матеріали для звукоізоляції ви зможете за найвигіднішими цінами з найшвидшою доставкою по всій країні.


Основні властивості панелей із акустичного поролону


Шум є сумою звукових хвиль частотного спектра. При зіткненні з будь-якими об’єктами (стіни, меблі, техніка та ін.) хвилі або поглинаються ними, або відбиваються від них. У разі відображення звукової хвилі з’являється ефект відлуння. Тому слід розуміти, що:

  • Будь-які об’єкти в приміщенні, а також стіни та перекриття спотворюють та знижують звукову енергію, а акустичним поролоном ці спотворення нейтралізуються, завдяки чому енергія вирівнюється;
  • У пінополіуретану пориста структура, яка гасить інтенсивність звукової хвилі, перетворюючи її енергію на теплову;
  • Пінополіуретан також поглинає звуки. Певні форми панелей (піраміда та хвиля), здатні погасити їх аж до абсолютного згасання;
  • Акустичні панелі мають демпфуючий ефект, за рахунок якого звукова амплітуда зменшується, а спотворені звуки перетворюються на корисні.


За допомогою пінополіуретану вдається підтримувати комфортне звукове середовище в будь-якому приміщенні та покращити сприйняття звуків. Тому акустичний поролон (Київ) затребуваний не лише серед любителів тиші, але також серед поціновувачів гучної музики та чистого звучання.


Області застосування акустичного поролону


Існує дуже багато місць, де доречно і навіть потрібне використання подібного звукоізоляційного матеріалу. Серед них:

1.Офісні та виробничі приміщення

Звукоізоляція в подібних приміщеннях часто не передбачена. Однак якщо мінімізувати шумове забруднення, можна суттєво покращити умови праці для гарного самопочуття та комфорту працівників. Особливо актуально це для великих за площею приміщень з високими стелями, де навіть незначне пересування стільця по підлозі може супроводжуватись сильним шумом.

2.Звукозаписні студії

При облаштуванні звукозаписних кімнат насамперед необхідно акустичний поролон купити відповідно до вимог, що висуваються для таких приміщень. У таких місцях дуже важливо запобігти відображенню звукових хвиль від стін та стелі, щоб не створювався ефект луни, а також не пустити сторонні шуми всередину для чистоти запису.


3.Лекторії, спортивні зали

У будь-яких великих приміщеннях з високою прохідністю луна дуже легко і швидко поширюється без належної шумоізоляції, через що створюється дискомфортна шумна обстановка для людей.
Актові та репетиційні зали
Якісна акустика допомагає забезпечити хороший звук усередині приміщення, де відбувається заняття танцювальних, музичних чи пісенних груп, а також ізолювати його шум від сусідніх кімнат.


4.Кінотеатри

Використання акустичного поролону на стіну є доцільним як для великих громадських закладів, так і для домашніх кінотеатрів.

Крім цього, акустичні панелі можна використовувати для шумоізоляції релігійних споруд, дикторських кабінок та кімнат на телебаченні та радіо, у складських приміщеннях та ін.


Звукоізоляція поролоном житлових приміщень

Основними місцями проникнення стороннього шуму у квартиру є вікна. Акустичні поролонові панелі допоможуть мінімізувати цей недолік. Також можна вдатися до допомоги стільникових конструкцій, які здатні майже повністю поглинати звуки. Подібні панелі кріплять на стелі або стінах, що допомагає зменшити шум, що йде від сусідів, які мешкають збоку або зверху.


Звукоізоляція поролоном комерційних приміщень

Для усунення шуму у великих за площею комерційних приміщеннях та офісах, де щодня знаходиться дуже багато людей, використовується такий самий матеріал, що і для будь-яких інших об’єктів, але з більшою товщиною. Для великих приміщень найвигідніше купувати акустичний поролон оптом.
Спінений поліуретан здатний гасити не тільки людські голоси, але також гул від кроків, меблів, що працює, офісної техніки і т.п. При хорошій звукоізоляції працездатність працівників може зрости у рази. При встановленні панелей на складах і об’єктах виробничого призначення помітно знижується шумність від обладнання, що гуде.

Види та особливості акустичного поролону

Є кілька типів акустичного поролону, купити в Україні, який ви можете за допомогою інтернет-магазину «СтопЗвук». Матеріали відрізняються формою та висотою профілю, при тому, що щільність у всіх приблизно однакова – в середньому 25 кг/м2.

Виділяють такі види панелей:

Піраміда – саме акустичний поролон піраміду купити воліють більшість користувачів, оскільки такий рельєф вважається найефективнішим у плані поглинання звукових хвиль. Візуально такі піраміди гострі, але, звичайно, за властивостями матеріалу вони м’які. Глибина профілю таких панелей коливається в межах 45-115 мм. Піраміди можна використовувати точково для шумоізоляції стель та стін;

Хвиля – головною умовою монтажу таких панелей для м’якого поглинання звуку є необхідність покриття матеріалом усієї поверхні без розривів, у тому числі на дверне полотно. Глибина хвиль може становити 20-40 мм. Зазвичай такий варіант використовують для повноцінного оздоблення стелі, стін та дверей у звукозаписних студіях та дикторських кабінках;


Квадрат – універсальний варіант для комерційних та офісних приміщень. Однак така форма не заломлює високочастотні звукові хвилі;
Усічена піраміда – не менш ефективні, ніж загострені піраміди. Панелі можна встановлювати точково, а не по всій поверхні стін;
Пазл – за допомогою таких панелей вдається створити естетичне мозаїчне панно, завдяки чому їх часто використовують із шумоізоляції житлових приміщень. Вони бувають різних кольорів, завдяки чому можна експериментувати з декором.

Крім перерахованих різновидів, акустичний матеріал буває наступних форматів:

Пастки для басів та високочастотних хвиль – об’ємні елементи трикутної форми з клинистою стороною;
Звукоізоляційні клини – скошені призми, які встановлюють для поглинання вібрації під мікрофони, звукову апаратуру тощо;
Кутові блоки – елементи у вигляді кубів або паралелепіпедів, що встановлюються в кутах чи щілинах приміщення;
Стінові та стельові плити – універсальні панелі прямокутної форми, які укладаються на горизонтальні, вертикальні та похилі поверхні.

Переваги використання акустичного поролону

Якщо порівнювати з іншими матеріалами для звукоізоляції, плюсами на користь того, щоб купити акустичний поролон, стануть наступні переваги:

  • Установка конструкцій здійснюється максимально швидко та просто. Для цього не потрібні специфічні навички або додаткові матеріали, адже достатньо лише прикласти акустичний поролон, що самоклеїться до поверхні і притиснути;
  • Панелі здатні забезпечити якісну акустичну корекцію навіть у найскладніших випадках незалежно від призначення та площі приміщення;
  • Поролонові екрани чудово вписуються в інтер’єр завдяки своєму мінімалістичному та естетичному зовнішньому вигляду;
  • На ринку представлена велика різноманітність розмірів, форм та кольорів акустичного поролону – купити в Харкові або будь-якому іншому куточку країни панелі потрібної конструкції для створення гармонійного простору не складе труднощів;
  • Панелі мають відмінні експлуатаційні властивості. Завдяки вологостійкому покриттю мінімізується ризик розшарування матеріалу, що говорить про його довговічність;
  • Поролон є гіпоалергенним безпечним матеріалом без запаху, стійким до цвілі та грибків.

Як встановлюють акустичний поролон на стіну та інші поверхні?

Поролонові панелі встановлюються виключно усередині приміщення. Їх не лише наклеюють на стіни, але й монтують під внутрішню обшивку стін, навісні стелі та покриття для підлоги. Поролон не можна змінювати і здавлювати, інакше це призведе до погіршення його експлуатаційних властивостей та ефективності шумопоглинання.
Панелі акустичного самоклеючого поролону кріпляться до основи за рахунок надійного клейового шару зі зворотного боку. Є також вироби без клейового шару – їх монтаж здійснюється за допомогою двостороннього скотчу або клею.
Важливою особливістю є товщина поролонових панелей. Зараз можна купити акустичний поролон товщиною 5-100 мм і навіть більше. Товщина підбирається таким чином, щоб, крім усунення звукового забруднення, можна було запобігти поширенню хвиль звуку всередині приміщення для досягнення максимально чистого звучання голосу, музичних інструментів та техніки без сторонніх накладень та спотворень.

Говорячи простими словами, товщина панелей залежить від того, наскільки інтенсивний звук. Чим сильніший потік звуку, тим товщі потрібно вибирати поролонові панелі. Наприклад, для якісної шумоізоляції житлових та офісних приміщень у місті можна використовувати акустичний поролон 50 мм.
Також варто відзначити, що акустичні поролонові панелі виготовляють у формі монтажних листів у різних розмірах, які називаються матами. Не менш важливим аспектом вибору є щільність матеріалу – чим вона менша, тим краще будуть звукопоглинання. Панелі з акустичного поролону невибагливі в обслуговуванні та ремонті, а термін їхньої експлуатації практично необмежений. Чистити їх можна за допомогою пилососа так часто, як вимагають умови конкретного приміщення.

Низька вартість, відмінні звукопоглинальні властивості та простота монтажу, робить акустичний поролон найпопулярнішим у боротьбі з небажаними акустичними перевідображеннями у приміщенні.

Ще більше корисної інформації про особливості експлуатації акустичного поролону ви зможете дізнатися у представників інтернет-магазину «СтопЗвук», які завжди готові допомогти вам із вибором та покупкою якісних та ефективних звукоізоляційних матеріалів.

Обираючи негорючий(самозатухаючий) акустичний поролон, Ви забезпечуєте 100% безпеку

Серед нашого асортименту Ви можете знайти плити різної довжини. Різноманітність варіюється від 500*500см до 1000*1000см. Також доступні різні товщини, залежно від Ваших потреб.

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.