Шумоізоляція

Шумоізоляція квартири: коротко про найважливіше

У більшості випадків люди вибирають часткову звукоізоляцію від сусідів, коли до додаткового захисту від шуму піддаються окремо вибрані приміщення: спальні, дитячі кімнати, кабінети або вітальні. При цьому, особливо в новобудовах, нерідкі випадки шумоізоляції всіх приміщень квартири – це означає, що власник вже повною мірою скуштував акустичні принади “гуртожитку” в багатоквартирних будинках і тепер хоче абсолютного спокою і тиші навіть у коморі.

У сучасних багатоквартирних будинках добитися повної шумоізоляції дуже важко. Для позбавлення від стороннього, дратівливого шуму необхідно провести комплекс робіт.

У статті ми розповімо, як ізолювати вашу квартиру від шумів ззовні, які матеріали для цього знадобляться і про вигідні способи проведення звукоізоляції.

Установка шумоізоляції стін, стелі та підлоги

Високий рівень шуму мають панельні будинки і сучасні новобудови. Основна причина – тонкі стіни. Перед початком роботи, необхідно оглянути матеріал, з якого виготовлені стіна і їх товщину. Якщо стіни надійні, але чутність висока, причина криється в тріщинах або неправильного встановлення комунікацій, дверей і вікон.

При виключенні цих проблем, потрібно виконати наступні дії:

  1. Попередня підготовка стін. Очистіть їх від забруднень, перевірте на відсутність дефектів, тріщин. Всі порожні отвори від розеток повинні бути заповнені монтажною піною, а краще гіпсом.
  2. Вибір якісних матеріалів для шумоізоляції.

Сучасний ринок пропонує величезну кількість звукоізоляційних матеріалів.

У нашому магазині можна придбати недорогі варіанти високої якості.

Існує кілька видів шумоізоляції, в залежності від якого вибирають матеріал:

  • м’яка шумоізоляція
  • тверда шумоізоляція
  • рідка шумоізоляція

Для проведення м’якої шумоізоляції підійдуть самоклеючі мембрани. Вони виготовляються з натурального або синтетичного волокна. Для стін і стель можна придбати іглопробівниє волокна, а для підлоги підкладка з поліефірного волокна. Часто використовують недорогий матеріал – Мінеральна вата.

Тверду ізоляцію проводять за допомогою конструкцій з панелей, які складаються зі спеціальних звукоізоляційних матеріалів або прошарків між плит. Панелі бувають комбіновані з декількох листів, усередині яких ізоляційний матеріал. А прошарок роблять із кварцового піску або мінеральної вати. Плити роблять з базальту, поліефірного волокна, скловолокна штапельного плетіння і коркового матеріалу.

Найдешевший варіант для звукоізоляції – пінопласт. По міцності і якості, він поступається всім сучасним матеріалам. Тому, якщо бюджет дозволяє, краще використовувати перераховані вище.

Рідку ізоляцію вибирають власники, які він хочуть втратити площа квартири. Для такої звукоізоляції досить одного невеликого шару клею між плитами ГВЛ, ГКЛ, фанери.

Отже, основними способами проведення шумоізоляції квартири є:

  1. Каркасний варіант. Спочатку створюють напрямні і закріплюють на них облицювальні панелі. Це зможе зробити тільки грамотний фахівець, бо рівень ефективності залежить від правильності установки панелей. Мінусом є втрата площі квартири висока вартість робіт.
  2. Мембрана і плити. Таким способом можна ізолювати від шуму, стіни, підлогу і стелю. Цей спосіб теж один з найефективніших, а за ціною дешевше, ніж каркасний.
  3. «Плаваючий» спосіб. Він не потребує використання жорстких кріплень і підходить для шумоізоляції підлоги. Пол попередньо готують, на його необхідно укласти звукоізоляцію і розстеляти гідробар’єром. Зверху йде армована стяжка, на яку укладають підлогове покриття. Завдяки такому способу, квартиру можна добре захистити від вібраційного шуму.

Для шумоізоляції стелі радять використовувати легкі матеріали, щоб сильно не навантажувати каркас і не допустити відклеювання матеріалів. Якщо підвісна стеля вже встановлено, можна просто зняти панелі, встановити ізоляцію і повернути ці панелі на місце.

При проведенні звукоізоляційних заходів в квартирі, багато власників думають про ізолювання тільки спільної з сусідами стіни. Ефективність від цього буде мінімальна, тому що в сучасних багатоповерхівках несучі елементи конструкцій становлять єдине ціле. В обхід однієї ізольованої поверхні, шум буде поширюватися через бічні стіни і перекриття. Тому до вирішення даної проблеми необхідно підійти комплексно.

Звукоізоляція в квартирі своїми руками

Зробивши шумоізоляцію квартири своїми руками, можна заощадити трохи грошей.

Наприклад для стелі підійде використання багатошарових конструкцій. Такий спосіб не вимагає особливих навичок, можна самостійно зробити за наступною схемою:

  • демонтаж старого покриття
  • обклеювання акустичним матеріалом з додатковою фіксацією дюбелями
  • підвіс профілів на відстані 60 см
  • повітряна подушка між плитами і акустичним матеріалом товщиною 5-10 см
  • облицювання листами гіпсокартону.

Якщо погано розбираєтеся в електромонтажі, краще не ризикувати і звернутися до фахівця. Проявіть відповідальність при виборі застосовуваних матеріалів, так як результат залежить від їх якості. Шумоізоляцію набагато легше і набагато дешевше провести перед обробкою квартири.

Вартість звукоізоляційних заходів

Ціна на дану роботу залежить від наступних факторів: існуючого і необхідного рівня звукопроникності, якості, матеріалів конструкцій і обраного методу. Вартість підвищується в тих випадках, якщо потрібно провести шумоізоляцію в спеціальних приміщеннях, наприклад, в студіях звукозапису.

 

Отже, звукоізоляція є важливим аспектом створення комфортного і спокійного середовища проживання. Вона може допомогти зменшити шумове забруднення, покращити приватність, підвищити продуктивність і загальну якість життя. Від вибору правильних матеріалів до правильної техніки монтажу – є багато факторів, які слід враховувати, коли мова йде про звукоізоляцію у вашій квартирі. Важливо проконсультуватися з професійною звукоізоляційною компанією, щоб забезпечити належну ізоляцію вашого простору.

ПОШИРЕНІ ЗАПИТАННЯ:

Чому важлива звукоізоляція в квартирі?
Звукоізоляція в квартирі важлива, тому що вона може допомогти зменшити шумове забруднення від зовнішніх джерел і сусідніх квартир. Вона також може поліпшити загальну акустику приміщення, підвищити приватність і поліпшити загальну якість життя.

Які матеріали найчастіше використовуються для звукоізоляції в квартирах?
Найпоширеніші матеріали, що використовуються для звукоізоляції в квартирах, включають акустичну піну, вініл з масовим навантаженням, скловолокнисту ізоляцію та звукоізоляційні штори. Найкращий матеріал для вашого проекту буде залежати від конкретних потреб вашого приміщення.

Чи можу я встановити звукоізоляцію в квартирі самостійно?
Хоча деякі звукоізоляційні матеріали можуть бути встановлені власником житла, інші вимагають професійного монтажу. Важливо проконсультуватися з професійною звукоізоляційною компанією, щоб забезпечити належну ізоляцію вашого простору.

Скільки коштує звукоізоляція квартири?
Вартість звукоізоляції буде варіюватися в залежності від розміру вашого приміщення, типу використовуваних матеріалів, а також від того, чи наймаєте ви професійного інсталятора. Важливо отримати пропозицію від авторитетної компанії, що займається звукоізоляцією, перед початком будь-якого проекту.

Які переваги звукоізоляції в квартирі?
Переваги звукоізоляції в квартирі включають зменшення шумового забруднення, покращення приватності, підвищення продуктивності та загальної якості життя. Це також може допомогти збільшити вартість нерухомості та створити більш комфортне середовище для проживання

Корисне відео

Рішення – встановлення якісних вікон із потрійним склопакетом.

Якщо вас турбує всього одне постійне джерело шуму, тоді можна зробити ізоляцію однієї зони і забути про проблему.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *