Шумоізоляція

Тонка шумоізоляція

чТонка шумоізоляція 

Кожен, хто живе в багатоквартирному будинку, стикався з проблемою захисту житла від стороннього шуму. Сьогодні існує великий вибір шумоізоляційних та звуко матеріалів. Одним з найбільш ефективних і раціональних рішень в даній ситуації є тонка шумоізоляція стін. Вона надійно захищає квартиру від зовнішнього шуму.

Нюанси матеріалу

Тонкі звукоізоляційні матеріали мають більш низьким коефіцієнтом поглинання звуку – 0,5 одиниць проти 0,95. У свою чергу параметри популярного пінопласту і пінополістиролу складають всього 0,25 одиниць, що відповідає класу Е. Експерти рекомендують використовувати для шумоізоляції матеріали не нижче класу С, щоб гарантувати надійний захист.

Якщо рівень сторонніх шумів в квартирі стабільно високий, одним шаром звукоізоляції не обійтися. Потрібно монтувати тонку шумоізоляцію в складі багатошарової конструкції. Якщо ж шум помірний або в квартирі просто немає стільки вільного місця, оптимальний варіант – тонкі матеріали.

Всі види шумів діляться на три види:

  • структурні;
  • ударні;
  • повітряні.

Тонка звукоізоляція стін в квартирі надійно захищає тільки від повітряних шумів, до яких відносяться собачий гавкіт, робота пилососа, телевізора, програвача, дитячий плач, розмови, крики, спів і т.д. Це пов’язано з тим, що інші види шумів мають іншу довжину хвилі, природу походження. Для захисту від них необхідно використовувати міцніші види шумоізоляційних матеріалів.

 

Переваги

Тонка звукоізоляція користується великою популярністю завдяки наступним перевагам:

  • Невисока товщина матеріалу. Це дозволяє значно економити простір, адже площа кімнати практично не змінюється.
  • Немає необхідності в етапі попередньої підготовки, що значно полегшує монтаж.
  • Великий вибір матеріалів з різними шумоїзоляционнимі показниками.
  • Безпека для людини і навколишнього середовища. У складі матеріалу немає ніяких отруйних, токсичних речовин.
  • Швидкий термін монтажу в порівнянні з іншими видами звукоізоляції.

Якщо необхідно позбутися від настирливого шуму, що виходить від сусідів, тонкі матеріали впораються з завданням ідеально.

 

Недоліки

Істотних недоліків у матеріалу немає. Можна виділити високу вартість деяких позицій, а також порівняно невисоку ефективність. У ряді випадків тонка звукоізоляція дає ефект тільки в комплексі з іншими видами матеріалів.

Різновиди

Тонка звукоізоляція ділиться на два види залежно від призначення і експлуатаційних характеристик.

Звукопоглинальна

Принцип роботи матеріалу полягає в трансформації звукової енергії в теплову. До даного виду відносяться плити з базальту та скловолокна. Однак до тонким матеріалами вони відносяться умовно – мінімальна товщина полотна становить 3 см. Також для монтажу необхідно попередньо встановити каркас, облицювати його листами ГКЛ. Підсумкова товщина конструкції значно перевищує параметри, допустимі для тонкої звукоізоляції в квартирі.

До даного виду відносяться пенополіуретанові панелі. З плюсів – не потрібно вирівнювати стіни перед наклейкою, товщина складає 3,5 см. Відрізняється невисоким індексом шумоізоляції.

Великою популярністю користується рідка звукоізоляція. Матеріал наноситься на стіну шаром мінімум 3 см, закривається декоративними панелями або ГКЛ.

Найтоншим і ефективним видом тонкої ізоляції є рулонний пробка завтовшки 0,8 см. Вона не тільки захищає кімнату від сторонніх звуків, а й може бути використана в якості декоративного покриття. При виборі листа потрібно враховувати діаметр крихти – чим він менший, тим краще будуть звукоізоляційні властивості.

 

Звукоізолююча

Працює за рахунок перегородити шлях звуковій хвилі. Сюди можна віднести ГКЛ і ГВЛ. В процесі монтажу утворюється багатошарова конструкція товщиною мінімум 4 см.

Популярні серед покупців і декоративні панелі, які ефективно захищають від шуму, не вимагаючи додаткового облицьовування.

Деякі моделі акустичних плит з м’якого ДВП, а також деревного волокна, також відносяться до тонким матеріалами.

Ультратонкі матеріали

Існує безліч ультратонких плівок і мембран, ефективно нейтралізують звукову хвилю. До них відноситься полімерно-бітумна мембрана, мінеральна мембрана, поліетиленове покриття під шпалери, свинцева фольга, покрита пенополіуретановим шаром. Для забезпечення максимальної звукоізоляції рекомендовано багатошарове використання матеріалу, чергування його з шумопоглиначів .

 

Особливості монтажу

Найпростіший варіант тонкої шумоізоляції – поклейка поліетиленовою підкладки під шпалери. Для монтажу будь-звукоізоляції необхідно провести попередню підготовку стіни: видалити виступаючі елементи, зашпатлевать великі тріщини, відколи.

Після чорнової підготовки поверхні необхідно нарізати шумоізоляційний матеріал на смуги, приклеїти до основи без нахлеста з використанням клею для важких шпалер. Важливо, щоб в приміщенні було не менше 10 градусів, а показник вологості не перевищував 75%.

Після поклейки плівки потрібно дочекатися, поки вона висохне, не допускаючи протягів в приміщенні. Потім можна клеїти будь-які шпалери.

Тонка шумоізоляція – ефективна і практична захист, що дозволяє максимально економно використовувати простір.

Развлечения Хобби
Каталог сайтов «ua24.biz»
Бизнес-Информ – Каталог фирм, предприятий, товаров и услуг Украины

ukraina.net.ua - каталог сайтов Украины

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.