Шумоізоляція

Як зробити шумоізоляцію підлоги в квартирі

Незалежно від того, чи хочете ви позбутися від різких звуків, що виходять від ваших галасливих сусідів знизу – або ви самі галасливий людина – існують способи зменшити звук, що проходить через підлогу.

Пояснення поняття “звук”

Мета будь-якого проекту по звукоізоляції – в тому числі підлог в квартирі – полягає в тому, щоб зменшити кількість шуму, що проходить через поверхню. Для досягнення цієї мети необхідно зрозуміти, як поширюється звук, щоб визначити, з яким типом звуку ви маєте справу, і використовувати відповідні методи для вирішення проблеми. У житлових приміщеннях існує два види шуму: повітряний і структурний.

Як визначити тип шуму

Визначити тип шуму, що проходить через пів вашої квартири, можна за допомогою простого тесту. Коли ви почуєте звук, покладіть руку на підлогу; якщо ви відчуєте, що стать вібрує, то це шум, що поширюється по конструкції, а якщо вібрації немає, то це повітряний шум.

Переваги звукоізоляції підлоги в квартирі

Звукоізоляція підлоги в квартирі дає безліч переваг. Саме очевидна перевага полягає в тому, що вона дозволить вам насолоджуватися більш спокійним життям в будинку; або, якщо ви галасливий людина, вона зробить тихіше будинок ваших сусідів знизу (і ваші сусіди знизу можуть полюбити вас більше). Якщо люди, що живуть під вами, скаржаться на шум, що проникає через їх стелю, це означає, що вони, ймовірно, чують ваші розмови, то, що ви дивитеся по телевізору, і різні інші речі, які ви робите в своїй квартирі. Таким чином, звукоізоляція підлог у вашій квартирі допоможе зберегти ваш особистий простір.

Нарешті, звукоізоляція підлог може підвищити енергоефективність вашого будинку. Багато шумопоглинаючі матеріали діють як джерело теплоізоляції, зменшуючи тим самим теплопередачу. Це означає, що менше кондиційованого повітря (нагрітого або охолодженого) буде надходити в вашу квартиру або залишати її через підлоги. Таке зниження теплопередачі не тільки поліпшить комфорт у вашому будинку, але і допоможе вам заощадити на рахунках за опалення.

Плаваюча підлога

Плаваюча підлога – підлогу, який кріпиться до шумоизолирующей підкладці. Таким чином, матеріал не всідається, а конструкція не руйнується. Плаваюча підлога гасить більшу частину шуму, що виходить із сусідських квартир. Дана конструкція знижує рівень шуму на 20-40 дБ.

Покрокова інструкція по установці статі:

 1. Приберіть з підлоги попереднє покриття. Перевірте плити перекриття на наявність дірок і западин. Якщо дані руйнування є, закрийте їх цементом або іншими сумішами для вирівнювання поверхні.

 2. Нанесіть грунт на поверхню.

 3. Встановіть тимчасову опалубку з деревини. Висота конструкції повинна бути більше, ніж висота підлоги.

 4. Покладіть на підставу звукоізоляційний матеріал. Рекомендується починати роботу з кутів.

 5. Виберіть і обладнайте самонесучу стяжку.

 6. Витягніть опалубку. Порожні отвори заповніть звукоізолюючим матеріалом.

 7. Якщо хочете підсилити ефект «звукоізоляції», додатково покрийте «плаваючий» підлога корковим покриттям.

 8. Покладіть підлогове покриття, яке вам захочеться.

Цементна стяжка

цементна стяжка – відмінний варіант підлогового покриття, так як воно поглинає практично будь-який рівень шуму. Правда, дане покриття багато важить, зате конструкція досить надійна і довговічна.

Покрокова інструкція по установці покриття:

 1. Встановіть довгі рейки за рівнем.

 2. Цементним розчином повністю залийте підлогу. Починайте цю процедуру з кутів кімнати. Свіжий розчин цементу потрібно використовувати в перші 2 години після розведення суміші. Цей тип робіт найкраще завершити за одну добу.

 3. Щоб цемент не покрився тріщинами і западинами, накрийте його поліетиленовою плівкою на один тиждень.

 4. Через три доби приберіть рейки. Утворилися поглиблення закладіть цементним розчином, але перед цим перегрунтуйте западини.

 5. Щоб покриття краще збереглося, протягом одного тижня сипте на неї пісок і заливайте чистою водою.

 6. Після цього дії приберіть мокрий пісок з покриття і дайте йому просохнути протягом одного місяця.

Без стяжки

Це самий простий і швидкий спосіб, який допомагає зробити звукоізоляцію підлоги.

Покрокова інструкція по установці покриття:

 1. На гола підлога укладайте матеріал, який володіє звукоїзолірующим властивістю. Наприклад, це може бути пробка.

 2. Звукоізолюючу основу накрийте фінішним покриттям, наприклад, ламінатом.

 3. Робота виконана.

Важливо: таке покриття поглинає до 50% шуму.

 

 

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.