Шумоізоляція

Як зробити шумоізоляцію підлоги в квартирі

Незалежно від того, чи хочете ви позбутися від різких звуків, що виходять від ваших галасливих сусідів знизу, або ви самі галасливий людина – існують способи зменшити звук, що проходить через підлогу.

Пояснення поняття “звук”

Мета будь-якого проекту по звукоізоляції, в тому числі підлог в квартирі, полягає в тому, щоб зменшити кількість шуму, що проходить через поверхню. Для досягнення цієї мети необхідно зрозуміти, як поширюється звук, щоб визначити, з яким типом звуку ви маєте справу, і використовувати відповідні методи для вирішення проблеми. У житлових приміщеннях існує два види шуму: повітряний і структурний.

Як визначити тип шуму

Визначити тип шуму, що проходить через пів вашої квартири, можна за допомогою простого тесту. Коли ви почуєте звук, покладіть руку на підлогу; якщо ви відчуєте, що поверхня вібрує, то це шум, що поширюється по конструкції, а якщо вібрації немає, то це повітряний шум.

Переваги звукоізоляції підлоги в квартирі

Звукоізоляція підлоги в квартирі дає безліч переваг. Саме очевидна перевага полягає в тому, що вона дозволить вам насолоджуватися більш спокійним життям в будинку; або, якщо ви галасливий людина, вона зробить тихіше житло ваших сусідів знизу (і ваші сусіди знизу полюблятьвас більше). Якщо люди, що живуть під вами, скаржаться на шум, що проникає через їх стелю, це означає, що вони, ймовірно, чують ваші розмови, те, що ви дивитеся по телевізору, і різні інші речі, які ви робите в своїй квартирі. Таким чином, звукоізоляція підлог у вашій квартирі допоможе зберегти ваш особистий простір.

Нарешті, звукоізоляція підлог може підвищити енергоефективність вашого будинку. Багато шумопоглинаючі матеріали діють як джерело теплоізоляції, зменшуючи тим самим теплопередачу. Це означає, що менше кондиційованого повітря (нагрітого або охолодженого) буде надходити в вашу квартиру або залишати її через підлоги. Таке зниження теплопередачі не тільки поліпшить комфорт у вашому будинку, але і допоможе вам заощадити на рахунках за опалення.

Плаваюча підлога

Плаваюча підлога – підлога, яка кріпиться до шумоызолюючої підкладки. Таким чином, матеріал не всідається, а конструкція не руйнується. Плаваюча підлога гасить більшу частину шуму, що виходить із сусідських квартир. Дана конструкція знижує рівень шуму на 20-40 дБ.

Покрокова інструкція по установці статі:

 1. Приберіть з підлоги попереднє покриття. Перевірте плити перекриття на наявність дірок і западин. Якщо такі руйнування є, закрийте їх цементом або іншими сумішами для вирівнювання поверхні.

 2. Нанесіть грунт на поверхню.

 3. Встановіть тимчасову опалубку з деревини. Висота конструкції повинна бути більше, ніж висота підлоги.

 4. Покладіть на підставу звукоізоляційний матеріал. Рекомендується починати роботу з кутів.

 5. Виберіть і обладнайте самонесучу стяжку.

 6. Витягніть опалубку. Порожні отвори заповніть звукоізолюючим матеріалом.

 7. Якщо хочете підсилити ефект «звукоізоляції», додатково покрийте «плаваючий» підлога корковим покриттям.

 8. Покладіть підлогове покриття, яке вам до вподоби.

Цементна стяжка

цементна стяжка – відмінний варіант підлогового покриття, так як воно поглинає практично будь-який рівень шуму. Правда, дане покриття досить важке, зате конструкція досить надійна і довговічна.

Покрокова інструкція по установці покриття:

 1. Встановіть довгі рейки за рівнем.

 2. Цементним розчином повністю залийте підлогу. Починайте цю процедуру з кутів кімнати. Свіжий розчин цементу потрібно використовувати в перші 2 години після розведення суміші. Цей тип робіт найкраще завершити за одну добу.

 3. Щоб цемент не покрився тріщинами і западинами, накрийте його поліетиленовою плівкою на один тиждень.

 4. Через три доби приберіть рейки. Коли утворилися поглиблення, закладіть цементним розчином, але перед цим перегрунтуйте западини.

 5. Щоб покриття краще збереглося, протягом одного тижня посипайте на неї пісок і заливайте чистою водою.

 6. Після цієї дії приберіть мокрий пісок з покриття і дайте йому просохнути протягом одного місяця.

Без стяжки

Це самий простий і швидкий спосіб, який допомагає зробити звукоізоляцію підлоги.

Покрокова інструкція по установці покриття:

 1. На голу підлога укладайте матеріал, який володіє звукоїзолірующим властивістю. Наприклад, це може бути пробковий матеріал.

 2. Звукоізолюючу основу накрийте фінішним покриттям, наприклад, ламінатом.

 3. Робота виконана.

Важливо: таке покриття поглинає до 50% шуму.

 

 

Якщо купити матеріали для шумоізоляції підлоги в квартирі, то можна значно скоротити час укладання підлогового настилу, досягти результативного поглинання та зниження всіх видів шумів. Ціни на звукоізоляційні матеріали для підлоги в Україні залежать від вихідного матеріалу, його товщини, щільності, шумопоглинаючих характеристик.

 

 

По-перше, це неможливо, тільки для того, щоб наблизитися до такого результату, потрібно не менше двох метрів шумоізоляційного матеріалу і товста сталева пластина. По-друге, така атмосфера шкідлива для людини: позбавляє спокою і викликає слухові галюцинації.

 • Проводку, яка проходить під поверхнею підлоги необхідно перед початком робіт додатково заізолювати.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.