Шумоізоляція

Як виконати шумоізоляцію стелі в квартирі

Для власників квартир однією з серйозних проблем є проникнення шумів від сусідів, що живуть зверху. Припинити сторонні звуки надійно вийде тільки в разі, якщо проведена повноцінна шумоізоляція стелі. Ця робота особливою складністю не відрізняється, але кожен її етап повинен бути здійснений якісно.

1. Підготовка стелі до шумоізоляційним робіт

Іноді можна обійтися без видалення старих матеріалів, наявних на робочій поверхні. Але, якщо вони дуже важкі і товсті, їх обов’язково усувають. Після цього потрібно оглянути стельову поверхню і виявити пошкодження, які здатні погіршити шумоізоляцію. Відносяться сюди тріщини, шви між плитами, різні зазори, які обов’язково заповнюють хоча б штукатуркою.

2. Створення шумоізоляційного прошарку

Звукоізоляційний-матЩоб забезпечити гідну шумоізоляцію, скористатися можна різними технологіями. Найбільш практичним варіантом вважається укладання мінеральної вати або її аналогів спільно із каркасною конструкцією. Ми рекомендуємо ТЗІ Термозвукоізол Стандарт 14мм. Починають в такому випадку з підготовки самого каркаса. Базовим елементом каркасної конструкції є обшивка, яку кріплять за допомогою бруса товщиною до 10 см по периметру кімнати. На наступному етапі монтують балки з того ж матеріалу. Тільки тепер вони повинні розташовуватися поперек кімнати з кроком 50-100 см. Плити мінеральної вати закладають між брусами, з яких складається каркас.

Самі панелі зазвичай мають ширину приблизно 100 см. Тому при невеликому кроці розташування каркасних балок панелі доводиться розрізати. Бажано, щоб ширина плит було хоча б трохи більше кроку розташування брусів. Справа в тому, що при дотриманні подібної умови шумоізолятор можна закласти досить щільно. Ніяких щілин в результаті не залишиться. Але все одно минвату слід ще закріпити скобами або клейкою стрічкою, щоб вони напевно не деформувалися. 

3. Чорнова обшивка стелі

На каркасну конструкцію, в яку закладено шумоізоляційний матеріал, тепер потрібно закріпити чорнову обшивку. Для її створення можна використовувати, наприклад, звичайної гіпсокартон. Його монтує саморізами до бруса, а після підшивки по всій площі підлоги ще й шпаклюють шви, які залишилися між листами.

Якщо використовувати гіпсокартон акустичного типу, шумоізоляція помітно збільшиться. В результаті власник надійно захиститися від непотрібних звуків, здатних проникнути зверху.

Метод повної звукоізоляції є чи не єдиним рішенням для квартир, розташованих у панельних будинках. Це з тим, що у панельних будинках масивність міжповерхових перекриттів і стін приблизно дорівнює. Це призводить до високої непрямої передачі шуму з квартири вище вниз по конструкціях стін. У цьому випадку ізоляція тільки однієї стелі, як правило, не дає очікуваного ефекту і потрібно, крім підвісної стелі, виконувати додаткову звукоізоляцію стін, а в деяких випадках і підлоги.

Ефективність зниження «шуму від сусідів зверху» методом повної або часткової звукоізоляції приміщень, що захищаються, може досягати значення 15-20 дБА.

Ефективність зниження “шуму від сусідів зверху” методом звукопоглинання обмежена значеннями 6-7 дБА, і залежить від товщини робочого шару акустичної стелі та ступеня гучності вихідного приміщення.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.