Шумоізоляція

Акустичні плити для звукоізоляції стін : які вибрати?

Комфортна атмосфера в будь кому приміщенні іноді стає неможливою без грамотної системи звукоізоляції , яка захищає від зовнішніх шумів і сприяє формуванню сприятливого мікроклімату . Зробити будинок , квартиру , офіс або склад затишними допоможуть спеціальні будівельні матеріали , які представлені на ринку в вигляді акустичних плит.

Розібратися в тонкощах застосування звукопоглинальних матеріалів з ходу непросто . Проаналізуємо , на які характеристики акустичних плит слід звернути увагу , щоб вони ефективно запобігали проникнення шумів через стіни . Функціональне призначення акустичних плит Плити є невід’ємною частиною каркасної конструкції і виконують в ній роль середнього звукопоглинального шару . Такі каркаси монтуються для зниження звукопроникності уздовж внутрішніх стін , а також можуть застосовуватися в якості перегородок , що розділяють одне приміщення.

Різновиди матеріалу плит:

  • базальтові плити ;
  • скловолоконні плити ;
  • плити з поліефірного волокна .

При однаковій щільності скловолоконні плити характеризуються більш високою звукопоглинальною здатністю, ніж базальтові. Це безпосередньо пов’язано з довжиною і діаметром волокон, а також їх орієнтацією в плитах. У свою чергу поліефірне волокно поступається по звукопоглинанню обом матеріалами , при цьому є пальним матеріалом , що в ряді випадків обмежує його застосування . Найбільш поширеним і широко використовуваним варіантом , з урахуванням ціни , екологічності та звукопоглощающей здатності , є базальтові акустичні плити , застосування яких дозволяє підвищити звукоізоляцію стіни на 5 – 8 Дб . Рекомендована щільність матеріалу Д ля звукоізоляції стін мінеральною ватою найбільш прийнятною вважається щільність матеріалу плит в діапазоні 45 – 70 кг / м . куб .

При використанні плит з більш високою щільністю звукова енергія НЕ ізолюється в волокнах , а за рахунок їх більш щільного розташування легко передається на каркасну конструкцію і облицювання . Облицювання акустичних плит В якості обшивки каркаса з уже зафіксованими в ньому акустичними плитами використовують гіпсоволокнисті , гіпсокартонні або скломагнієві листи. При цьому, щоб досягти більш високого рівня звукоізоляції , каркасна конструкція збільшує вагу за рахунок монтажу декількох листів облицювання.

При плануванні робіт по звукоізоляції необхідно також розраховувати оптимальну глибину каркаса облицювання , враховувати віддаленість приміщення від джерел шуму , ретельно підбирати додаткові комплектуючі та антивібраційні кріплення.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.