Шумоізоляція

Акустичні плити для звукоізоляції стін : які вибрати?

Комфортна атмосфера в будь-якому приміщенні іноді стає неможливою без грамотної системи звукоізоляції , яка захищає від зовнішніх шумів і сприяє формуванню сприятливого мікроклімату . Зробити будинок , квартиру , офіс або склад затишними допоможуть спеціальні будівельні матеріали , які представлені на ринку в вигляді акустичних плит.

Бувають ситуації, коли джерелом шуму є комунікації в будинку, старий ліфт або щось таке. А може ви самі далеко не тиха людина і ви хочете покласти край стражданням своїх сусідів гуманним способом? У кожному разі виходом є звукоізоляційні панелі для квартир.

Розібратися в тонкощах застосування звукопоглинальних матеріалів з ходу непросто . Проаналізуємо , на які характеристики акустичних плит слід звернути увагу , щоб вони ефективно запобігали проникнення шумів через стіни .

Функціональне призначення акустичних плит

Плити є невід’ємною частиною каркасної конструкції і виконують в ній роль середнього звукопоглинального шару . Такі каркаси монтуються для зниження звукопроникності уздовж внутрішніх стін , а також можуть застосовуватися в якості перегородок , що розділяють одне приміщення.

 

Різновиди матеріалу плит:

  • базальтові плити ;
  • скловолоконні плити ;
  • плити з поліефірного волокна .

При однаковій щільності скловолоконні плити характеризуються більш високою звукопоглинальною здатністю, ніж базальтові. Це безпосередньо пов’язано з довжиною і діаметром волокон, а також їх орієнтацією в плитах. У свою чергу поліефірне волокно поступається по звукопоглинанню обом матеріалами , при цьому є горючим матеріалом , що в ряді випадків обмежує його застосування . Найбільш поширеним і широко використовуваним варіантом , з урахуванням ціни , екологічності та звукопоглощающей здатності , є базальтові акустичні плити, застосування яких дозволяє підвищити звукоізоляцію стіни на 5 – 8 Дб . Рекомендована щільність матеріалу Для звукоізоляції стін мінеральною ватою найбільш прийнятною вважається щільність матеріалу плит в діапазоні 45 – 70 кг / м . куб .

При використанні плит з більш високою щільністю звукова енергія НЕ ізолюється в волокнах , а за рахунок їх більш щільного розташування легко передається на каркасну конструкцію і облицювання.

Облицювання акустичних плит

В якості обшивки каркаса з уже зафіксованими в ньому акустичними плитами використовують гіпсоволокнисті , гіпсокартонні або скломагнієві листи. При цьому, щоб досягти більш високого рівня звукоізоляції , каркасна конструкція збільшує вагу за рахунок монтажу декількох листів облицювання.

При плануванні робіт по звукоізоляції необхідно також розраховувати оптимальну глибину каркаса облицювання , враховувати віддаленість приміщення від джерел шуму , ретельно підбирати додаткові комплектуючі та антивібраційні кріплення.

Існує спеціальний показник індексу звукоізоляції (Rw), який показує ефективність оздоблювального матеріалу.

В основі цього типу звукоізоляційного матеріалу лежить багатошарова профільна конструкція, яка здатна гасити звукові хвилі.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.