Комфортна атмосфера в будь-якому приміщенні іноді стає неможливою без грамотної системи звукоізоляції , яка захищає від зовнішніх шумів і сприяє формуванню сприятливого мікроклімату . Зробити будинок , квартиру , офіс або склад затишними допоможуть спеціальні будівельні матеріали , які представлені на ринку в вигляді акустичних плит.
Бувають ситуації, коли джерелом шуму є комунікації в будинку, старий ліфт або щось таке. А може ви самі далеко не тиха людина і ви хочете покласти край стражданням своїх сусідів гуманним способом? У кожному разі виходом є звукоізоляційні панелі для квартир.
Розібратися в тонкощах застосування звукопоглинальних матеріалів з ходу непросто . Проаналізуємо , на які характеристики акустичних плит слід звернути увагу , щоб вони ефективно запобігали проникнення шумів через стіни .
Функціональне призначення акустичних плит
Плити є невід’ємною частиною каркасної конструкції і виконують в ній роль середнього звукопоглинального шару . Такі каркаси монтуються для зниження звукопроникності уздовж внутрішніх стін , а також можуть застосовуватися в якості перегородок , що розділяють одне приміщення.
Різновиди матеріалу плит:
- базальтові плити ;
- скловолоконні плити ;
- плити з поліефірного волокна .
При однаковій щільності скловолоконні плити характеризуються більш високою звукопоглинальною здатністю, ніж базальтові. Це безпосередньо пов’язано з довжиною і діаметром волокон, а також їх орієнтацією в плитах. У свою чергу поліефірне волокно поступається по звукопоглинанню обом матеріалами , при цьому є горючим матеріалом , що в ряді випадків обмежує його застосування . Найбільш поширеним і широко використовуваним варіантом , з урахуванням ціни , екологічності та звукопоглощающей здатності , є базальтові акустичні плити, застосування яких дозволяє підвищити звукоізоляцію стіни на 5 – 8 Дб . Рекомендована щільність матеріалу Для звукоізоляції стін мінеральною ватою найбільш прийнятною вважається щільність матеріалу плит в діапазоні 45 – 70 кг / м . куб .
При використанні плит з більш високою щільністю звукова енергія НЕ ізолюється в волокнах , а за рахунок їх більш щільного розташування легко передається на каркасну конструкцію і облицювання.
Облицювання акустичних плит
В якості обшивки каркаса з уже зафіксованими в ньому акустичними плитами використовують гіпсоволокнисті , гіпсокартонні або скломагнієві листи. При цьому, щоб досягти більш високого рівня звукоізоляції , каркасна конструкція збільшує вагу за рахунок монтажу декількох листів облицювання.
При плануванні робіт по звукоізоляції необхідно також розраховувати оптимальну глибину каркаса облицювання , враховувати віддаленість приміщення від джерел шуму , ретельно підбирати додаткові комплектуючі та антивібраційні кріплення.
Існує спеціальний показник індексу звукоізоляції (Rw), який показує ефективність оздоблювального матеріалу.
В основі цього типу звукоізоляційного матеріалу лежить багатошарова профільна конструкція, яка здатна гасити звукові хвилі.