Питання постійного шуму, що чується із сусідньої квартири чи з під’їзду, — актуальна проблема мешканців багатоквартирних будинків. Сьогодні багато жителів мегаполісів намагаються перетворити власний будинок на тихе і затишне місце, де будь-які звуки, що долинають ззовні не тільки не дратують, а й повністю виключають дискомфорт на відпочинку.
Гавкання собак, звуки кроків, чужі голоси, крики немовлят і стукіт вхідних дверей або шахти ліфта – всі ці шуми знижують рівень комфорту у вашому будинку. З іншого боку, зовсім не хочеться, щоб сусіди чули звуки, що долинають з вашої квартири. Це особливо актуально для вітальні, де встановлена якісна акустична система, або домашній кінотеатр. У цьому питанні на допомогу приходить два способи вирішення проблеми – акустична ізоляція стін і акустична ізоляція стелі. Поговоримо докладніше, що є системою звукоізоляції.
Для чого потрібна акустична ізоляція квартир
Помилково вважати, що акустична ізоляція потрібна лише для концертного залу чи студії звукозапису. У сучасному житлі, яке забезпечене якісними акустичними системами, також необхідний продуманий акустичний дизайн. Це робиться для того, щоб ви і ваша сім’я могли досхочу насолоджуватися чистим звуком, що особливо важливо в умовах обмеженого простору, наприклад, вітальні або зали. Забезпечити це може акустична ізоляція стін, ціна якої на сучасному ринку досить доступна середньостатистичній людині.
Також часом колонки та динаміки домашніх кінотеатрів вбудовуються в стелю, і, існує необхідність приховати дроти та інші непривабливі деталі. Для цього використовують спеціальні звукоізоляційні панелі.
Подібні панелі виготовляються з акустичного поролону, який призначений для боротьби з первинними акустичними відбитками. Акустична ізоляція стін, купити яку можна в інтернеті або спеціалізованих магазинах, проводиться в різних дизайнах та кольорах, що дозволяє підібрати панелі для приміщення будь-якого дизайну.
Що таке акустичний поролон
Легкий, негорючий матеріал, який виготовляють із пінополіуретану чи поліефіру — це і є акустичний поролон. Панелі поролону зазвичай виробляють зі спеціальним малюнком – пірамідою, конусом та ін. Матеріал прибирає відлуння, фонові шуми, він відповідає за контроль реверберації звуку.
Як монтують акустичний поролон
Монтується акустичний поролон двома методами:
- На стіну безпосередньо.
- На каркасну конструкцію.
Перший варіант – швидкий, простий та зручний. Акустична панель клеїтися на самоклейну стрічку, просто на стіну. Процес не займає багато часу, не вимагає ретельної попередньої підготовки, але варто врахувати: стіна повинна бути рівною, без дефектів, штукатурки, що кришиться, тощо. В іншому випадку ефективність панелі значно зменшується.
Другий варіант підходить для приміщень з нерівними стінами, тому що рівною площиною є сама конструкція з гіпсокартону. Окрім системи акустичної ізоляції, у протилежному боці можна зміцнити спеціальну звукоізоляцію – а значить позбавити приміщення від сторонніх шумів ззовні. Акустична ізоляція в Києві зараз робиться двома методами і підказати, який саме потрібен у вашій квартирі може тільки фахівець. На жаль, не буває універсальних методів та матеріалів для акустичної шумоізоляції, і в кожному конкретному випадку доведеться шукати оптимальні варіанти.
Правильно підібрана та змонтована акустична ізоляція – гарантія комфорту у будинку чи квартирі. Всередину приміщення не проникатимуть сторонні звуки та шуми. При виборі покриттів необхідно враховувати різні властивості, особливості використання матеріалів. Слід правильно розрахувати товщину звукоізоляції.
При виконанні ремонту у вторинній нерухомості рекомендується облаштувати каркасну систему – не доведеться робити штроби під час заміни електричної проводки.
Повна акустична ізоляція вкраде від 7 до 10 сантиметрів корисної площі.