Шумоізоляція

Шумоізоляція труб каналізації

Комфортним можна назвати насамперед те житло, де ніщо не порушує спокій господарів. В основному йдеться про різні сторонні звуки. Люди встановлюють багатокамерні склопакети, щоб знизити рівень шуму, що доноситься з жвавої вулиці, і зашивають стіни різними матеріалами, щоб зменшити чутність від сусідів. Але що робити з постійними незрозумілими звуками, що походять від каналізаційних труб?

Актуальна проблема у більшості багатоквартирних будинків – це шумоізоляція труб каналізації. Хороша чутність у міській квартирі – це бич багатоповерхівок, і нажаль, шум, що видається водою, що спускається, значно знижує комфорт перебування у власному будинку. Тому доводиться вживати спеціальних заходів для усунення проблеми. Сьогодні поговоримо про те, як зробити шумоізоляцію труби в туалеті, які матеріали слід використовувати та які види ізоляції існують

Види шумів, з якими належить боротися

Фахівці виділяють кілька видів шумів, залежно від яких слід вибирати системи звукоізоляції. У побуті виділяють такі шуми:

 • повітряні — гавкіт собак, шуми голосового діапазону — крики, звуки увімкненого телевізора, гучна музика;
 • ударні — стукіт, звук кроків, ударів підборами, забивання цвяхів у стіну; у цю категорію потрапляють будь-які шуми, що виникають при ударному навантаженні на перекриття;
 • структурні — викликані вібраціями комунікацій за будь-яких механічних впливів на стіни.

Шум у каналізаційній трубі відноситься до третьої групи, а значить вимагає підбору спеціальних матеріалів, що дозволяють знизити вібраційні дії на стіни.

Причини шуму каналізаційних труб

Серед головних причин хорошої чутності каналізаційної труби, варто виділити:

 • неправильне розташування труби у квартирі та стін санвузла;
 • невелика товщина стін каналізаційних стоків;
 • невірно вибраний матеріал виготовлення самої труби;
 • відсутність ущільнювача або вибір неякісного матеріалу.

Шумоізоляція стояка каналізації: методи та види

Будь-яке завдання можна вирішити у різний спосіб. Шумоізоляція стояків каналізації можлива за допомогою двох методів:

 1. “Тихі труби” – це радикальний спосіб боротьби з нав’язливими шумами. Для цього застосовуються спеціальні труби із поліпропілену високої щільності. Найчастіше матеріал має багатошарову структуру, яка сама по собі добре гасить шуми, тому злив у санвузлі відбувається практично безшумно. По суті, така шумоізоляція каналізації практично не має мінусів, проте відноситься до радикальних і дорогих заходів. Якщо ви не хочете робити капітальний ремонт у туалеті і не готові платити чималі суми — можна зупинитися на наступних способах шумозаглушення.
 2. Знешумлення для каналізації за допомогою спеціальних матеріалів, якими покривається зливна мережа. Цей спосіб швидше та дешевше, ніж повна заміна стокових труб.

У свою чергу, звукоізоляція стояка за допомогою спеціальних матеріалів можлива при використанні:

 • Спіненого поліетилену — цей матеріал чудово пригнічує звук води, що зливається, завдяки особливій пористій структурі. Поліетилен також характеризується високими теплоізоляційними властивостями та можливістю уникнути появи конденсату. Це, у свою чергу, служить профілактикою появи цвілі, грибка та поширення хвороботворних мікроорганізмів у санвузлі.
 • Рулонна звукоізоляція — не новий, але ефективний спосіб боротьби з настирливими звуками.
 • Ущільнювальна стрічка, яка пригнічує шуми на стиках та з’єднаннях інших матеріалів.
 • Готові набори, наприклад як комплект для звукоізоляції труб techno sonus. Що таке спеціальні набори для придушення звуків у каналізаційних трубах — варто поговорити докладніше.

Що таке комплект для звукоізоляції труб

Спеціальні комплекти – це зручні набори, до яких виробник включає всі необхідні матеріали для звукоізоляції, у тому числі – розхідники. Наприклад, тексаунд для труб складається з:

 • комбінованої мембрани Тексаунд;
 • клею Bautger у балончику;
 • металізованого скотчу;Шумоизоляция стояка и канализационных труб: 5 советов
 • пластикових стяжок, хомутів.

Принадність набору в тому, що всі матеріали ідеально адаптовані для поєднання один з одним, а також мають широку сферу застосування. За допомогою такого комплекту можна зробити не тільки ізоляцію труби в санвузлі, але й знешумити будь-яку трубну конструкцію, наприклад, вентиляційну систему. Шумоізоляція стояка, купити яку можна набором, здійснюється таким чином:

 1. Труба очищається від конденсату, забруднень та знежирюється спиртом чи іншою речовиною..
 2. На мембрану наноситься клей із набору, потім ним же обробляється сама труба.
 3. Мембрана клеїться внахлест, потім для підвищення надійності проклеюється металізованим скотчем і закріплюється хомутами.

Процес облаштування такої звукоізоляції можливий своїми руками і не вимагає особливих навичок або досвіду. Ще один плюс — доступна вартість за високу ефективність. Просто кажучи: використовуючи такий набір можна заощадити багато грошей, особливо в порівнянні з «тихими» трубами.

Шумоізоляція спеціальними трубами – як зробити своїми руками

Природно, за наявності коштів та належної кількості вільного часу можна боротися з проблемою неприємних звуків за допомогою повної заміни каналізаційних труб. Маючи невеликий досвід у будівництві, з цим завданням можна впоратися самостійно, не вдаючись до допомоги професійного майстра. Монтують «тихі» труби таким чином:

 • Розрахунок необхідних розмірів труби. Вимірюють висоту систему водовідведення, закуповують матеріал, а потім відрізають необхідну довжину труби
 • Під кутом 45 градусів місця зрізу зачищають за допомогою напилка.
 • У стіну монтують спеціальні кріплення, обов’язково з демпфуючими прокладками. Це дозволить придушити вібрації у процесі зливу води..
 • Кожна тиха труба має свої особливості монтажу, які вказуються в інструкції. Монтувати виріб варто, виходячи з вказівок виробника..
 • Отвори в перекритті закривають спеціальними гільзами з поліпропілену.

Не варто забувати і про те, що потрібно заздалегідь домовитися з сусідами — адже користуватися каналізаційною системою, доки ви здійснюватимете монтаж нових труб не можна не лише мешканцям вашої квартири, а й усіх, хто перебуває по стояку.

Гіпсокартонний короб як вирішення проблеми придушення звуку

Ще один малопоширений, але ефективний спосіб звукоізоляції – монтаж короба з гіпсокартону. По суті короб вирішує 2 завдання: придушення шуму та візуальну складову. Рекомендовано використовувати спеціальні матеріали для звукоізоляції труби та мінеральну вату для внутрішньої обшивки короба.

Процес монтажу короба наступний::Звукоізоляція труб каналізації своїми руками

 1. Труба перевіряється на герметичність. У разі виникнення протікання доведеться демонтувати всю конструкцію.
 2. Ізолюють трубу за допомогою спеціальних матеріалів або наборів, таких як тексаунд.
 3. Робиться розмітка короба з відстанню від труби до стін не менше 60-70 мм
 4. Монтують каркас із металевого профілю з перемичками на кожні 40 см.
 1. З вологостійкого гіпсокартону збирають одну сторону короба, потім обшивають внутрішню частину мінеральною ватою і встановлюють другу стінку

Тепер вам відомо, які методи звукоізоляції каналізаційних стоків існують і які матеріали та набори є на ринку України. Чи доручити виконання робіт фахівцю, чи зробити все своїми руками — вирішувати лише вам. Однак варто заздалегідь оцінити свої здібності та зіставити їх із необхідним результатом. Якщо впевнені, що впораєтеся – сміливо приступайте до вирішення завдання.

У набір входить все необхідне для роботи, потрібно підготувати тільки труби до безпосереднього нанесення клею.

Чим більша товщина стінок каналізаційного стояка, тим менший рівень шуму від нього виходить.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.