Комфортним можна назвати насамперед те житло, де ніщо не порушує спокій господарів. В основному йдеться про різні сторонні звуки. Люди встановлюють багатокамерні склопакети, щоб знизити рівень шуму, що доноситься з жвавої вулиці, і зашивають стіни різними матеріалами, щоб зменшити чутність від сусідів. Але що робити з постійними незрозумілими звуками, що походять від каналізаційних труб?
Актуальна проблема у більшості багатоквартирних будинків – це шумоізоляція труб каналізації. Хороша чутність у міській квартирі – це бич багатоповерхівок, і нажаль, шум, що видається водою, що спускається, значно знижує комфорт перебування у власному будинку. Тому доводиться вживати спеціальних заходів для усунення проблеми. Сьогодні поговоримо про те, як зробити шумоізоляцію труби в туалеті, які матеріали слід використовувати та які види ізоляції існують
Види шумів, з якими належить боротися
Фахівці виділяють кілька видів шумів, залежно від яких слід вибирати системи звукоізоляції. У побуті виділяють такі шуми:
- повітряні — гавкіт собак, шуми голосового діапазону — крики, звуки увімкненого телевізора, гучна музика;
- ударні — стукіт, звук кроків, ударів підборами, забивання цвяхів у стіну; у цю категорію потрапляють будь-які шуми, що виникають при ударному навантаженні на перекриття;
- структурні — викликані вібраціями комунікацій за будь-яких механічних впливів на стіни.
Шум у каналізаційній трубі відноситься до третьої групи, а значить вимагає підбору спеціальних матеріалів, що дозволяють знизити вібраційні дії на стіни.
Причини шуму каналізаційних труб
Серед головних причин хорошої чутності каналізаційної труби, варто виділити:
- неправильне розташування труби у квартирі та стін санвузла;
- невелика товщина стін каналізаційних стоків;
- невірно вибраний матеріал виготовлення самої труби;
- відсутність ущільнювача або вибір неякісного матеріалу.
Шумоізоляція стояка каналізації: методи та види
Будь-яке завдання можна вирішити у різний спосіб. Шумоізоляція стояків каналізації можлива за допомогою двох методів:
- “Тихі труби” – це радикальний спосіб боротьби з нав’язливими шумами. Для цього застосовуються спеціальні труби із поліпропілену високої щільності. Найчастіше матеріал має багатошарову структуру, яка сама по собі добре гасить шуми, тому злив у санвузлі відбувається практично безшумно. По суті, така шумоізоляція каналізації практично не має мінусів, проте відноситься до радикальних і дорогих заходів. Якщо ви не хочете робити капітальний ремонт у туалеті і не готові платити чималі суми — можна зупинитися на наступних способах шумозаглушення.
- Знешумлення для каналізації за допомогою спеціальних матеріалів, якими покривається зливна мережа. Цей спосіб швидше та дешевше, ніж повна заміна стокових труб.
У свою чергу, звукоізоляція стояка за допомогою спеціальних матеріалів можлива при використанні:
- Спіненого поліетилену — цей матеріал чудово пригнічує звук води, що зливається, завдяки особливій пористій структурі. Поліетилен також характеризується високими теплоізоляційними властивостями та можливістю уникнути появи конденсату. Це, у свою чергу, служить профілактикою появи цвілі, грибка та поширення хвороботворних мікроорганізмів у санвузлі.
- Рулонна звукоізоляція — не новий, але ефективний спосіб боротьби з настирливими звуками.
- Ущільнювальна стрічка, яка пригнічує шуми на стиках та з’єднаннях інших матеріалів.
- Готові набори, наприклад як комплект для звукоізоляції труб techno sonus. Що таке спеціальні набори для придушення звуків у каналізаційних трубах — варто поговорити докладніше.
Що таке комплект для звукоізоляції труб
Спеціальні комплекти – це зручні набори, до яких виробник включає всі необхідні матеріали для звукоізоляції, у тому числі – розхідники. Наприклад, тексаунд для труб складається з:
- комбінованої мембрани Тексаунд;
- клею Bautger у балончику;
- металізованого скотчу;
- пластикових стяжок, хомутів.
Принадність набору в тому, що всі матеріали ідеально адаптовані для поєднання один з одним, а також мають широку сферу застосування. За допомогою такого комплекту можна зробити не тільки ізоляцію труби в санвузлі, але й знешумити будь-яку трубну конструкцію, наприклад, вентиляційну систему. Шумоізоляція стояка, купити яку можна набором, здійснюється таким чином:
- Труба очищається від конденсату, забруднень та знежирюється спиртом чи іншою речовиною..
- На мембрану наноситься клей із набору, потім ним же обробляється сама труба.
- Мембрана клеїться внахлест, потім для підвищення надійності проклеюється металізованим скотчем і закріплюється хомутами.
Процес облаштування такої звукоізоляції можливий своїми руками і не вимагає особливих навичок або досвіду. Ще один плюс — доступна вартість за високу ефективність. Просто кажучи: використовуючи такий набір можна заощадити багато грошей, особливо в порівнянні з «тихими» трубами.
Шумоізоляція спеціальними трубами – як зробити своїми руками
Природно, за наявності коштів та належної кількості вільного часу можна боротися з проблемою неприємних звуків за допомогою повної заміни каналізаційних труб. Маючи невеликий досвід у будівництві, з цим завданням можна впоратися самостійно, не вдаючись до допомоги професійного майстра. Монтують «тихі» труби таким чином:
- Розрахунок необхідних розмірів труби. Вимірюють висоту систему водовідведення, закуповують матеріал, а потім відрізають необхідну довжину труби
- Під кутом 45 градусів місця зрізу зачищають за допомогою напилка.
- У стіну монтують спеціальні кріплення, обов’язково з демпфуючими прокладками. Це дозволить придушити вібрації у процесі зливу води..
- Кожна тиха труба має свої особливості монтажу, які вказуються в інструкції. Монтувати виріб варто, виходячи з вказівок виробника..
- Отвори в перекритті закривають спеціальними гільзами з поліпропілену.
Не варто забувати і про те, що потрібно заздалегідь домовитися з сусідами — адже користуватися каналізаційною системою, доки ви здійснюватимете монтаж нових труб не можна не лише мешканцям вашої квартири, а й усіх, хто перебуває по стояку.
Гіпсокартонний короб як вирішення проблеми придушення звуку
Ще один малопоширений, але ефективний спосіб звукоізоляції – монтаж короба з гіпсокартону. По суті короб вирішує 2 завдання: придушення шуму та візуальну складову. Рекомендовано використовувати спеціальні матеріали для звукоізоляції труби та мінеральну вату для внутрішньої обшивки короба.
Процес монтажу короба наступний::
- Труба перевіряється на герметичність. У разі виникнення протікання доведеться демонтувати всю конструкцію.
- Ізолюють трубу за допомогою спеціальних матеріалів або наборів, таких як тексаунд.
- Робиться розмітка короба з відстанню від труби до стін не менше 60-70 мм
- Монтують каркас із металевого профілю з перемичками на кожні 40 см.
- З вологостійкого гіпсокартону збирають одну сторону короба, потім обшивають внутрішню частину мінеральною ватою і встановлюють другу стінку
Тепер вам відомо, які методи звукоізоляції каналізаційних стоків існують і які матеріали та набори є на ринку України. Чи доручити виконання робіт фахівцю, чи зробити все своїми руками — вирішувати лише вам. Однак варто заздалегідь оцінити свої здібності та зіставити їх із необхідним результатом. Якщо впевнені, що впораєтеся – сміливо приступайте до вирішення завдання.
Товари
-
Кріплення Sonokrep EP 20 для стін і стель
₴190.00₴171.00 -
Спінений синтетичний каучук RUBBER C - 19 мм, САМОКЛЕЙКА !! , (1м х 10м, рулон 10м.кв. )
₴420.00₴357.00 -
Спінений синтетичний каучук RUBBER C - 10 мм, САМОКЛЕЙКА
₴340.00₴270.14
У набір входить все необхідне для роботи, потрібно підготувати тільки труби до безпосереднього нанесення клею.
Чим більша товщина стінок каналізаційного стояка, тим менший рівень шуму від нього виходить.