Шумоізоляція

Звукоізоляція квартири: стіни, стеля, матеріали

Звукоізоляція квартир

За даними на 2019 й рік, частка міського населення в Україні вже досягла 70% і продовжує збільшуватися. Громадяни мігрують з невеликих сіл і селищ до великих міст, переїжджаючи з старих приватних будівель в комфортабельні квартири в багатоквартирних будинках.

Шумні сусіди

Переїжджаючи в окрему квартиру, люди сподіваються, що вона стане їх особистим простором, і ніхто з сусідів не буде їх турбувати. На жаль, використання в будівництві багатоквартирних будинків дешевих матеріалів, а також дотримання при зведенні будинків лише мінімальних вимог по звукоізоляції перекриттів і міжквартирних перегородок, призводить до того, що практично будь-які сторонні шуми проникають в квартиру, перетворюючи життя її мешканців в постійний стрес. Таким чином, хороша звукоізоляція стає одним з основних факторів комфортного проживання у власній квартирі. Причина такого широкого поширення проблеми звукоізоляції криється в суті фізичного явища цього процесу. Шум від сусідів може бути повітряним або ударним.

Завдання звукоізоляції – відбити звук і не дозволити йому пройти крізь стіну приміщення. Характерна будова звукоізолюючих матеріалів створює перешкоду просуванню звуку і відбиває його. Звукоізолююча здатність будівельної конструкції визначається, перш за все, масою – чим масивніша і товстіша стіна, тим складніше звуковим коливанням її розгойдати. Звукоізолююча здатність огороджувальних конструкцій, що застосовуються у будівництві, оцінюється значенням індексу звукоізоляції.

Повітряний шум – гучний звук від динаміка музичного центру або телевізора, потрапляє на міжповерхове перекриття, примушуючи його коливатися, і передавати звук в квартиру вище поверхом. Ударний шум, наприклад, від проходу у взутті на підборах, аналогічним чином передається в квартиру сусідів знизу. Навіть при товщині монолітного перекриття 200-250 мм (що з запасом перекриває будівельні норми), сумарний вплив повітряного і ударного шуму стає значним і вимагає пристрою додаткових звукоізоляційних конструкцій. Таким чином, для досягнення максимального ефекту необхідний монтаж звукоізоляційних матеріалів на підлогу, стелю та стіни квартири.

Звукоізоляція стін і стель в квартирі

Звукоізолція стінРозглянемо варіанти звукоізоляції квартирних стін і стель. На початковому етапі визначається початкова товщина стін, змонтованих на етапі будівництва. Наприклад, в цегляно-монолітних багатоквартирних будинках міжквартирні стіни виконані з пінобетонних блоків товщиною 200 мм. Така товщина практично не затримує шуми, тому такі стіни потрібно додатково обшивати сендвічем, в якому будуть чергуватися м’які акустичні плити з мінеральних матеріалів і тверді звукоізоляційні матеріали, такі як, наприклад, гіпсокартон або фанера. Монтаж цього сендвіча можна виробляти по двом різним технологіям – каркасних та бескаркасних.

При монтажі каркасної звукоізоляційній перегородки спочатку монтується сам каркас з металевого профілю шириною 50 мм. Звукоізоляційні плити встановлюються між профілями, після чого конструкція зверху обшивається листами гіпсокартону. Можливий також варіант використання для обшивки спеціальних шумозахисних листів.

 

У разі застосування безкаркасних технології, готовий звукоізоляційний сендвіч монтується за допомогою спеціальних кріплень безпосередньо до міжквартирні стіни. Яка ж технологія найбільш зручна для використання в умовах наших квартир? Ми вважаємо, що звукоізоляційна система з пристроєм каркаса виглядає краще, так як не вимагає вирівнювання поверхні стіни. Також, у багатьох випадках вдається обійтися без безпосереднього кріплення конструкції до стіни, що не створює додаткових «містків» для передачі звуку. Ще однією важливою перевагою є висока несуча здатність каркасних систем (це важливо, якщо буде потрібно кріпити на стіну меблі, телевізор або іншу техніку). І, нарешті, в каркасні системи набагато простіше врізати електротехнічні вироби – розетки і вимикачі.

Досягаємо максимальної ефективності звукоізоляції

Звуковий матДомогтися максимального звукоізоляційного ефекту можна шляхом використання наступних прийомів:

Збільшення повітряного проміжку між конструкціями. Якщо проміжок подвоїти, можна домогтися збільшення звукоізоляції орієнтовно на 5 Дб;
Збільшення маси обшивки каркаса. Наприклад, якщо додати додатковий лист гіпсокартону, можна збільшити звукоізоляцію ще на 3 Дб;
Максимальна герметизація стиків і швів. Застосування технології укладання «вразбежку» облицювальними листами, щоб стики аркушів не збігалися.
Мінімізувати жорсткі зв’язку каркаса із стіною. Стійку профілі необхідно встановлювати враспор між підлогою та стелею, що не закріплюючи до ізольованої від звуку стіні.

Звукоізоляція підлоги основні моменти

У зв’язку з тим, що підлогу в квартирі піддається набагато більшим навантаженням, ніж стеля і стіни, потрібні принципово інші технології для його звукоізоляції. При монтажі конструкції необхідно зібрати «пиріг» з наступних компонентів:

По периметру кімнати виконується віброразвязка. Вона затримує механічні вібрації, які передаються від плити перекриття.
Для розсіювання звукової хвилі влаштовується звуковбирний шар. Він переводить механічну енергію коливань в теплову і розсіюється звукову хвилю. Складається з щільного волокнистого матеріалу, який монтується без будь-яких пустот і зазорів.
Для перенаправлення залишків звукової хвилі назад вглиб звукопоглинального матеріалу формується звуковідбивальних шар. Цим шаром служить або піщано-цементна суміш, якою заливають підлогу приміщення, або вологостійкі листи високої щільності.

Звукоізоляція підлоги мокрим методом

Вибір «сухий» чи «мокрою» технології при влаштуванні звукоізоляції підлоги залежить від стану приміщення і характеру надходять шумів з квартири, розташованої нижче поверхом. Цементно-піщану стяжку можна влаштовувати в нових будинках, коли квартира купується без обробки. Весь процес звукоізоляційних робіт включає наступні етапи:

  1. Видалення нерівностей з поверхні перекриття
  2. Видалення пилу з допомогою промислового пилососа
  3. Пристрій віброразвязкі шляхом проклеювання стін по периметру спеціальної демпферного стрічкою
  4. Пристрій шумопоглинаючими шару з мінеральної вати високої щільності з обов’язковим контролем відсутності зазорів між плитами матеріалу
  5. Пристрій шару гідроізоляції (з поліетиленової плівки)
  6. Армування стяжки полімерної або металевою сіткою (осередки сітки не більше 150х150 мм)
  7. Установка маяків для контролю площини підлоги
    Заливка розчину, що формує стяжку, товщиною не менше 40 мм
  8. Вібрація шару стяжки для видалення бульбашок повітря і формування однорідної маси матеріалу
  9. Сушка стяжки – найбільш тривалий процес, може зайняти до 10 днів в залежності від температури і вологості в приміщенні
  10. Заливка наливної підлоги – самовирівнюється суміші під фінішне покриття
  11. Укладання підлогового покриття

Для формування звукопоглинального шару можна використовувати такі матеріали:

  1. Звукоізоляційна мембрана Звукоизол ВЕМ 2
  2. Звукопоглинальний вібродемпфіруючий мат Термозвукоізол, товщиною 14мм і щільністю 162 кг / м3
  3. Багатошарова Панель звукоізоляційна PhoneStar Triplex (фонстар триплекс)
  4. Багатошарова панель звукоізоляційна PhoneStar Duplex (фонстар дуплекс)

Для віброзіоляції, можуть застосовуватися ось такі матеріали:

  1. Вібропідвіс для стелі Vibrofix P и Vibrofix PU ( с п-кронштейном)
  2. Універсальне звукоізоляційне кріплення ВібрОК, VibrOK (125 мм)
  3. AcousticWool Sonet, 48 кг/м³ акустична мін. вата, (6 м²/упак.) 

Ці матеріали мають досить високу вартість, тому їх використання виправдане лише тоді, коли потрібно додатково посилити протидію ударним шумів. 

Звукоізоляція підлоги сухим методом

Якщо ж в квартирі вже зроблений косметичний ремонт, застосувати «мокру» технологію стає проблематично і застосовується технологія по монтажу збірної стяжки з «сухих» матеріалів. В цьому випадку, звукоізоляційний «пиріг» формується з двох шарів гіпсоволокнисті листа, покладених на підкладку волокнистого звукопоглинального матеріалу високої щільності. Товщина цього волокнистого шару повинна бути не менше 50 мм. Ця технологія зручна швидкістю монтажу і досить високою ефективністю по протистоянню среднечастотним і низькочастотних шумів з приміщень знизу.

Коротко опишемо процес монтажу звукоізоляційного «пирога» методом збірної сухої стяжки:

  1. Аналогічна процедура по видаленню з поверхні перекриття пилу і сміття
    Монтаж віброразвязкі зі смуг мінеральної вати товщиною 10 мм.
  2. Верхній край цій смуги повинен трохи виступати над чистової поверхнею підлоги
  3. Укладання плит шумопоглинального матеріалу на міжповерхове перекриття. Настил листів ГВЛВ в два шари з перекриттям стиків листів першого шару другим.
  4. Шари потрібно скріплювати саморізами такої довжини, щоб не пробити шар шумопоглинального матеріалу, покладеного на перекриття
  5. Поверх листів укладається покриття фінішного статі.

Звукопоглинальні матеріали можуть використовуватися ті ж, що і в «мокрій» технології. Пристрій настилу для можна виконати за допомогою листів OSB, товщиною 9мм або листів Кнауф суперполе аналогічної товщини.

У разі, якщо в якості звукопоглинального матеріалу використовується мінеральна вата щільністю нижче 70 кг / м3, укладати прямо на неї листи стяжки заборонено, так як стать буде деформований. Для виключення деформації, конструкція доповнюється лагами з дерев’яних брусів, між якими прокладаються звукопоглинаючі плити. Бруси кріпляться до перекриття за допомогою спеціальних віброопорами. Далі, поверх лагов вже можна настелити листи під фінішне покриття.

Відповіді на часті питання по звукоізоляції

Будинок з якого матеріалу більше схильний до поширення шуму? Цегляний або монолітний?

Монолітний будинок гірше з точки зору звукоізоляції з наступних причин:

  1. Звук в бетоні поширюється в 1.5 рази швидше, ніж в цеглі
  2. Міжкімнатні та міжквартирні перегородки в таких будинках часто виконуються з тонких газобетонних блоків
  3. Вентиляційні короби в монолітних будинках виконуються з тонкостінних бетонних блоків
  4. Товщина монолітних плит перекриттів за ДСТУ недостатня для ізоляції квартир навіть від незначних шумів

Я меломан. Як потрібно виконати звукоізоляцію приміщення, в якому я буду слухати гучну музику?

  1. Встановити звукоізоляційні двері
  2. Пол звукоизолировать матеріалом Шумостоп або аналогічним.
  3. Товщина звукоізоляційній плити підлоги не менше 110мм
  4. Звукоізоляційна конструкція стелі на підвісах, товщиною не менше 130мм
  5. Облицювання стін за каркасною технологією, обшити двома листами ГВЛ, із загальною товщиною конструкції не менше 145 мм

Отже, звукоізоляція комерційних приміщень може значно покращити якість життя тих, хто працює або користується приміщенням, а також підвищити продуктивність і задоволеність клієнтів. Дотримуючись порад і методів, описаних у цій статті, ви зможете ефективно звукоізолювати свій комерційний простір і створити більш комфортне і спокійне середовище для всіх.

ПОШИРЕНІ ЗАПИТАННЯ:

З: Чому звукоізоляція комерційних приміщень важлива?
В: Звукоізоляція комерційних приміщень важлива, оскільки вона може значно зменшити кількість шуму, який потрапляє в приміщення або виходить з нього, роблячи його більш комфортним для тих, хто в ньому працює або користується.

З: Які існують ефективні методи звукоізоляції комерційних приміщень?
В: Деякі ефективні методи звукоізоляції комерційних приміщень включають використання акустичних панелей, звукоізоляційних штор, вінілу з масовим навантаженням і звукоізоляції.

З: Чи можна зробити звукоізоляцію комерційних приміщень бюджетно?
В: Так, звукоізоляцію комерційних приміщень можна зробити бюджетно. Існує багато економічних звукоізоляційних матеріалів і методів, які можна використовувати для ефективного зниження рівня шуму.

З: Звукоізоляція комерційного приміщення – це проект, який можна зробити своїми руками, чи це повинні робити професіонали?
В: Звукоізоляція комерційного приміщення може бути виконана своїми руками, але важливо добре розуміти технології та матеріали, що використовуються. Для більш складних проектів звукоізоляції краще звернутися до професіоналів.

З: Наскільки сильно звукоізоляція може вплинути на комерційний простір?
В: Звукоізоляція може суттєво зменшити рівень шуму, який потрапляє в комерційний простір або виходить з нього, роблячи його більш комфортним і спокійним для тих, хто в ньому працює або користується.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *