Мешканцям багатоквартирних будинків, як нікому іншому, доводиться постійно стикатися з сторонніми шумами. Навіть в елітних новобудовах мешканці терплять дискомфорт, від проникаючих в квартиру сторонніх звуків, що вже говорити про старих хрущовках, де люди можуть спокійно спілкуватися з сусідами через стіни.
Причини виникнення шуму в квартирі
У багатоповерхових будинках сама конструкція будівлі може бути першочерговим джерелом шуму. Наприклад, звуки з шахти ліфта, а також наявність в підвалі будинку технічного обладнання. Системи опалення та водопостачання, лічильники, котли, бойлери та інше, як правило, встановлюються в підвалі будинку.
Колись, в далекі 70-80 рр. минулого століття, всі ці агрегати розташовувалися в окремо розташованих будинках, що було вельми зручно, але тепер така локалізація зустрічається дуже рідко. Вся справа в тому, що в великих містах просто не вистачає землі для додаткових будівель, ось і доводиться мешканцям багатоквартирних будинків піддаватися впливу сторонніх звуків і вібрації. Такі шуми називають структурними.
Ще одним джерелом шуму в квартирі є вулиця. Недорогі пластикові склопакети або дерев’яні рами не здатні вберегти нас від вуличних шумів, особливо страждають ті, чиї вікна виходять на автомобільну трасу і жваві проспекти.
Ну і, звичайно, нікуди не дітися від звуків із сусідніх квартир. Тут має місце цілий ряд причин:
- тонкі стіни.
- вентиляція.
- розетки, що можуть бути наскрізними – можна запобігти встановленям підрозетника звукоізоляційного Ультраакустик.
- щілини між перекриттями
- неправильне перепланування
Шумоізоляція квартири основні роботи
Повністю позбутися від сторонніх звуків в окремій квартирі багатоповерхового будинку неможливо! Тут не можна домогтися повної герметичності, але є шанс значно знизити рівні шумів і домогтися максимально комфортного перебування у себе вдома.
- Перш ніж приступати до робіт по установці звукоізоляції квартири, необхідно виявити всі джерела стороннього шуму. У деяких робота обмежується наступними діями: – перенесенням розеток в інше місце. – заміною вікон на більш якісні склопакети – установкою багатошарових вхідних дверей
Однак найчастіше потрібно використовувати комплекс матеріалів для звукоізоляції. Встановлювати ізоляцію по периметру всієї квартири разом з міжкімнатними перегородками. Такий вид шумоізоляції точно врятує від сусідських шумів збоку, зверху і знизу.
Шумоізоляція стелі. Щоб домогтися потрібного результату, потрібно встановити на стелі дворівневу конструкцію. Перший рівень заповнюється звукоізоляційною базальтовою ватою, а другий відбувається гіпсокартоном.
Звукоізоляція підлоги. Тут відмінно підійде плаваюча стяжка, матеріали для виготовлення досить недорогі, а якщо є навіть невеликий досвід будівельних робіт її можна залити самостійно.
Звукоізоляція стін. Звукоізоляція поверхонь стін проходить за зразком стелі. Сьогодні дуже популярний спосіб усунення сторонніх шумів за допомогою звукоізоляційних плит і панелей. У нього є цілий ряд переваг:
– легкий і швидкий монтаж
– екологічна чистота
– стійкість до вогню
– збереження тепла
– довгостроковість
А ще звукоізоляційні плити можуть стати фінішним оздоблювальним шаром, що зробить дизайн унікальним і заощадить гроші. Але повернемося до розеток і вимикачів. Якщо ви не перенесете їх, то між сусідським і своїм джерелом енергії можна встановити мембрани. Також не забуваємо про заповнення піною щілин, зміні дверей і вікон. Наскрізні труби і шахти можна обробити еластичними матеріалами або вдатися до допомоги герметика. Відсутність сторонніх шумів в квартирі – це не тільки комфортне перебування у себе вдома, а й запорука здоров’я.их
ТермоЗвукІзол Стандарт (14мм) є одним із найпопулярніших матеріалів для цих цілей!
Багатошарова панель звукоізоляційна PhoneStar Quadrex (фонстар квадрекс) з кварцовим піском – універсальний листовий матеріал для звукоізоляції стін, стелі та підлоги.