Шумоізоляція

Шумоізоляція квартири своїми руками

Практично кожен господар квартири запитує: як зробити звукоізоляцію в квартирі? Оскільки багатоповерхові висотні будинки часто здешевлюються при будівництві за рахунок підбору аналогів відомих будматеріалів – все це негативно позначається на рівні звукоізоляції.

Добре, якщо господарі квартири спланували заходи щодо нейтралізації непотрібних звуків до ремонтних робіт, оскільки після ремонту організувати ефективну звукоізоляцію вже набагато складніше.

Як іноді хочеться відпочити від вуличної метушні, шуму настирливих сусідів чи постійного руху ліфта на сходовій клітці. Найпрактичніший спосіб зробити життя комфортнішим – шумоізоляція стін у квартирі своїми руками. Установка «під ключ» буде дорогою, тому настав час брати ініціативу в свої руки. Процес звукоізоляції стін простий та зрозумілий, але перед початком робіт слід максимально поповнити свою теоретичну основу.

При зведенні багатоквартирного будинку шумоізоляція квартир практично ніколи не враховується. Невелика товщина перекриттів і перегородок між поверхами обумовлює погану ізоляцію звуку. Тому доводиться робити звукоізоляцію квартири. Перед тим, як починають робити звукоізоляцію, з’ясовують які саме шуми необхідно заглушити.

Веселі сусіди, нескінченний ремонт, активні діти в квартирі зверху і старий скрипучий ліфт роблять нестерпним життя навіть в самій ідеальної квартирі. Як зробити звукоізоляцію в квартирі – над цим питанням варто задуматися ще до проведення ремонту або переїзду в нову квартиру. Цей процес потребуватиме певного часу і вкладення фінансових коштів, але готовий результат істотно підвищить якість життя у вас вдома.

Види шумів

Перш за все необхідно визначити рівень і джерело шуму у вас вдома. Не варто покладатися просто на свій слух – звук може поширюватися не безпосередньо, а по перекриттях, вентиляції або елементів систем опалення. Визначається тип шуму (від цього залежить підбір матеріалів):

  1. Повітряні. Їх поширення відбувається по повітрю – голос, гавкіт собаки. В такому випадку проводиться звукоізоляція стін. крики, плач, звуки тварин, що працює техніка. Стіни і стеля будуть часткової перешкодою для цих звуків, але не завжди можуть погасити їх повністю.
  2. Ударні. З’являються через тремтіння поверхонь, і передаються за допомогою перегородок і перекриттів між поверхами. тупіт, падіння предметів, колонки музичної апаратури, переміщення меблів. Поширюється по стінах і елементам конструкції будинку.
  3. Структурні. Виникають від роботи будь-яких систем і інструментів.

Види звукоізоляційних матеріалів

Звукоізоляція стіни

Звукопоглинання в кімнаті здійснюється за допомогою матеріалів різного типу: щільні з високою масою сприяють звукоізоляції, а м’які з хаотичною внутрішньою структурою ефективно поглинають повітряний шум шумоізолюючі матеріали поділяються на:

Звукоізоляційні, їх застосовують для того, щоб зменшити звуковий тиск при проходженні через будь-яку перегородку. Вони підійдуть для того, щоб ізолювати квартиру від зовнішніх звуків, таких як музика або телевізор сусідів.

Шумопоглинаючі: знижують енергію звукової хвилі, коли вона стикається з певною перепоною. Ці матеріали застосовують в протилежній ситуації, якщо вам самим необхідно не поширювати шум з квартири.

Наприклад, якщо ви любите голосно вмикати музику, але досить тактовні, щоб не змушувати сусідів слухати її разом з вами. Корисним буде і вимір рівня шуму для підбору правильного матеріалу – це робиться за допомогою приладу. Допустимим вважається рівень не більше 40 дБ, його перевищення створює дискомфорт.

 

Особливості звукоізоляції і шумоізоляції стін

Звукоізоляційний-матСлід розуміти, що при шумоізоляції квартири неминучі втрати в площі і висоті приміщення. Ефективність захисту від звуку залежить від числа простінків і від правильного кріплення і розподілу матеріалів. Якісно зроблені стики перекриттів і товщина бетонних стін також грають не останню роль в звукоізоляції. Для забезпечення звукоізоляції стін, слід збільшити їх товщину. Для цього слід скористатися багатошаровими панелями звукоізоляційними

Порядок звукоізоляції стін

Якісно зроблені стики перекриттів і товщина бетонних стін також грають не останню роль в звукоізоляції. Каркас, виконаний із сталевих профілів, монтується на стіні, в проміжок закладається звукоізоляційний матеріал (поролон, мінеральна вата), що буде перешкоджати проникненню звуків. Для того щоб усунути тремтіння від підлоги і стін, в точках фіксації каркаса робляться прокладки з гуми. Чим товщі будуть шари цих матеріалів, тим ефективніше буде погашення шумів. Після чого гіпсокартонний лист монтується на каркас. Ізолювання від шуму стелі та підлоги проводять так само, як і шумоізоляція стін. Спочатку робиться каркас, а в точках фіксації профілів також потрібно зробити гумові прокладки. Після чого всередину закладають матеріали для погашення шуму.

Як зробити звукоізоляцію у квартирі від сусідів, які постійно галасують?

Коли у вас галасливі сусіди, уникнути заходів по боротьбі з шумом не вдасться. Тому рано чи пізно господарі квартири задаються питанням: яка звукоізоляція краща у квартирі та які гарантії її ефективності?

В цьому випадку, потрібно розуміти переваги та недоліки кожного окремого виду шумоізоляції . Але якщо розглянути загальний процес шумоізоляційних заходів, то, безумовно, найефективнішою буде каркасна звукоізоляція з надійними шумопоглинаючими матеріалами.

Також будівельний ринок пропонує не громіздкі, але не менш ефективні варіанти нейтралізації зайвого шуму:   

  • Облаштування «плаваючої» підлоги.
  • Використання при обробці стін спеціальних звукоізоляторів .
  • Також фахівці цього профілю рекомендують використовувати технологію підвісних стель зі спеціальним звукоізолюючим ефектом.

Але також зауважимо, що найефективнішим буде комбінування перерахованих вище способів для шумоізоляції однієї кімнати.

Як зробити звукоізоляцію у квартирі після ремонту?

Останнім часом популярність звукоізолюючих матеріалів зросла в рази (все-таки це незаперечна зручність) і часто від споживача виходить питання: чи можна зробити звукоізоляцію в квартирі після ремонту?

І приємною новиною буде те, що дизайнери і стилісти вже зараз впровадили низку нехитрих фішок інтер’єру для мінімізації чужих звуків у будинку.

Як організувати звукоізоляцію після ремонту:

  • Грамотно розставити меблевий гарнітур – масивні стінки чудово затримують звук, якщо їх розмістити біля стіни, суміжної із сусідньою квартирою, а об’ємні м’які куточки залу чи вітальні непогано мінімізуватиме зайвий шум від сусідів.
  • Потрібно згадати про об’ємні килими з товстим ворсом – вони не лише затримають частину звуків, а й допоможуть зберегти тепло житла.
  • Крім цього, були винайдені м’які декоративні панелі – вони не тільки чудово затримують звук і тепло, але й мають особливий стиль, тому створять ексклюзивний і незабутній інтер’єр у Вашій квартирі.

Як бачите, за допомогою порад досвідченого дизайнера квартирних інтер’єрів Ви зможете мінімізувати шум від сусідів бюджетним способом, при якому Вам не пройде проходити «пильний» етап будь-якої звукоізоляції.

Скільки коштує зробити звукоізоляцію у квартирі?

Щоб зрозуміти і прорахувати вартість заходів з ліквідації шуму, потрібно спочатку визначитися: чи потрібно робити звукоізоляцію в квартирі?

На жаль, але часто цей варіант додаткових ремонтних заходів просто додається до процесу капітального ремонту багатоквартирного будинку, який був зданий експлуатацію. І тут можна точно стверджувати, що рівень шуму від сусідів ще відомий. Але додати елементарні, не дорогі варіанти шумоізоляції все-таки варто.

Особливою популярністю користуються такі звукоізоляційні матеріали:

  • Поєднання гіпсокартону з будь-яким видом утеплювача;
  • різні варіанти шумоізоляційних панелей;
  • Ефективна та доступна за ціною рулонна шумоізоляція різних виробників.

Кожен матеріал має свої особливості використання, але важливим недоліком гіпсокартону буде об’ємність будівельного каркасу, який суттєво зменшить простір кімнати.

Як перевірити звукоізоляцію в квартирі

Як перевірити звукоізоляцію у квартирі

У цьому питанні важливо розуміти, що точний рівень прохідності шуму може бути знайдений у нормативній документації фахівців, які контролюють технічні норми при будівництві будинку. Звичайно, пошук даних експертів та точних цифр щодо саме Вашої квартири буде процес тяганічний.

Тому є простіший спосіб оцінки рівня шумоізоляції . Грамотний фахівець просто проаналізує: які за якістю та різновидами матеріали були використані при будівництві висотного будинку. Це і буде найдостовірніша інформація. Наприклад, суцільна цегляна, як і залізобетонна стіна, товщиною приблизно 20 см, буде забезпечувати мінімальну звукоізоляцію. І так по кожному будівельному матеріалу ставитимуться свої рівні ізоляції від шуму.

Хоча запит багатьох власників квартир – «як зробити звукоізоляцію в квартирі від сусідів зверху» може і не стосуватися сусідів та їхньої шумності, а говорити про будівельний матеріал, який легко пропускає всі звуки, хоч і надійний у будівництві.

Шумоізоляція в квартирі своїми руками

Чи можливо здійснити шумоізоляція кімнати своїми руками? Так, якщо ви володієте навичками будівельних робіт або роботи не вимагають капітального зміни приміщення. Звукоізоляція квартири включає в себе наступні види робіт:

  1. Шумоізоляція підлоги – для цього використовують технологію «плаваючої підлоги», коли стяжка укладається на звукоізолюючий шар і не стосується стін за рахунок пружних прокладок.
  2. Провести такі роботи самостійно досить складно і потрібна допомога фахівців.
  3. Шумоізоляція стелі – найефективнішим буде використання багатошарових конструкцій за принципом маса – обсяг – маса.
  4. Перший звукоізолюючий шар скорочує ударний шум, м’яка прошарок поглинає повітряні шуми, а останній твердий шар гасить залишки звукової хвилі. Якщо не зводити каркасні конструкції, то за допомогою готових ЗІПС панелей ви цілком зможете зробити шумоізоляцію стелі самостійно.
    Шумоізоляція стін – якщо стіни рівні, то звукоізоляція кімнати своїми руками за допомогою сендвіч-панелей цілком реальна. В комплекті вже йдуть спеціальні кріплення і виброизолирующие опори.

Якщо виконувати роботи самостійно, то важливо використовувати супутні матеріали для шумоізоляції:

  1. Акустичний герметик, яким обробляються шви, стики і щілини. Його особливість полягає в тому, що він не схильні до висихання і залишається м’яким, а значить не буде джерелом вібраційного шуму.
  2. Демпферна стрічка – також прибирає небажану вібрацію, рекомендується використовувати для труб, прилеглих стін і металевих деталей конструкцій.
  3. Звукоізоляційні подрозетники – скорочують повітряний шум між квартирами та кімнатами.

У виконанні шумоізоляції не буває дрібниць – важливо закласти всі невеликі дірочки і щілини, які можуть резонувати і посилювати звук.

Отже, звукоізоляція квартири – це чудовий спосіб зменшити рівень шуму, з яким вам доводиться стикатися щодня, і підвищити якість життя. Хоча це може здатися складним завданням, за допомогою правильних методів і матеріалів ви можете успішно звукоізолювати свою квартиру самостійно. Дотримуючись порад і методів, викладених у цій статті, ви зможете створити більш спокійний і приємний житловий простір.

ПОШИРЕНІ ЗАПИТАННЯ:

З: Чому звукоізоляція квартири важлива?
В: Звукоізоляція квартири важлива, тому що вона може значно зменшити кількість шуму, який потрапляє в простір або виходить з нього, роблячи його більш комфортним і спокійним для тих, хто живе в квартирі.

З: Які існують ефективні методи звукоізоляції квартири?
В: Деякі ефективні методи звукоізоляції квартири включають використання звукоізоляційних штор, додавання погодних смуг, використання акустичної піни або панелей, а також встановлення вінілу з масовим навантаженням.

З: Чи можна зробити звукоізоляцію квартири бюджетно?
В: Так, звукоізоляцію квартири можна зробити бюджетно. Існує багато економічних звукоізоляційних матеріалів і методів, які можна використовувати для ефективного зниження рівня шуму.

З: Звукоізоляція квартири – це проект, який можна зробити своїми руками, чи це повинні робити професіонали?
В: Звукоізоляція квартири може бути виконана своїми руками, але важливо добре розуміти технології та матеріали, які використовуються. Для більш складних проектів звукоізоляції, можливо, краще найняти професіонала.

З: Наскільки сильно звукоізоляція може вплинути на зниження рівня шуму в квартирі?
В: Звукоізоляція може суттєво вплинути на зменшення рівня шуму, який потрапляє в квартиру або виходить з неї, і може значно покращити якість життя тих, хто проживає в приміщенні.

З: Чи можна звукоізолювати квартиру, не пошкоджуючи стіни або стелю?
В: Так, можна звукоізолювати квартиру, не пошкоджуючи стіни або стелю. Багато звукоізоляційних матеріалів можна встановити за допомогою тимчасових методів, таких як клей або гачки.

Ефект, звичайно, буде, але щоб досягти повної шумущильності, потрібно робити комплексну звукоізоляцію.

Для звукоізоляції без каркаса, переважно використовують комбіновані панелі, які клеяться відразу на стіну.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *