Шумоізоляція

Чи варто робити шумоізоляцію квартири?

Тиша в квартирі – запорука спокійного сну і відпочинку. Розглянемо, що потрібно зробити, щоб позбутися сторонніх звуків в своїй квартирі або, навпаки, щоб позбавити від них оточуючих.

Не будемо детально описувати плюси і мінуси кожного матеріалу, бренду, або давати інструкцію з монтажу. В Інтернеті дуже багато хорошого матеріалу на цю тему від профільних фахівців. Наше завдання за допомогою цієї статті допомогти вам розібратися в питанні, і прийняти рішення чи варто вам взагалі робити звукоізоляцію чи ні. І якщо потрібно, то звузити пошук, щоб це питання перестало бути для вас «темним лісом». І ви могли підрахувати бюджет, і правильно поставити завдання підряднику.

Одна з найпоширеніших помилок при створенні шумоізоляції – це використання технології, яка не підходить для конкретної ситуації «типу шуму». І виходить, що гроші вкладені, а проблема залишилася. Для того щоб вибрати технологію, яка дійсно допоможе вирішити проблему, потрібно розуміти як звукові хвилі поширюються, і яку перешкоду для шуму або звуку потрібно створити, щоб ефект був максимальним.

Почнемо з того, що шумоізоляцію і звукоізоляцію зазвичай між собою плутають або об’єднують за змістом в одне поняття, а це далеко не одне і теж .

Звук – це конкретна спрямована хвиля. Звук може бути структурним, тобто що передається по конструкціях, наприклад, удари чимось по батареях або стукіт підборів, або акустичним, який поширюється по повітрю, наприклад, голоси сусідів, гавкіт собаки або дитячий плач. Тому тут добре працюють технології, які допомагають цю хвилю відобразити, не дати їй потрапити в приміщення. Для цього якраз потрібна звукоізоляція. Вона вимірюється за допомогою індексу ізоляції шуму, яка вимірюється в децибелах. Він показує рівень звуку, який здатний відобразити конкретний матеріал. І, щоб цей матеріал відображав звук, він повинен бути максимально щільним. Наприклад, листові відображаючі панелі, які кладуться в стяжку або стелю.

Шум – це мікс з безлічі різних хвиль різного походження, які проходять в приміщення по арматурі, по веншахтам , через вікна або стіни. Це шум з вулиці. Ударний шум, наприклад, переміщення меблів поверхом вище. Падіння якихось важких предметів у сусідів. Така кількість хвиль не вийде відобразити, якщо поставити тільки одну фізичну перешкоду. Для того щоб позбутися від шуму, використовують шумопоглинаючі матеріали. Їх ефективність визначають за допомогою індексу шумопоглинання. І, щоб поглинати хвилі, матеріал повинен бути волокнистим або пористим. І доречі, чим хаотичніше розташовані порожнини або волокна, тим краще. І він повинен бути досить твердим. Чим швидше звукова хвиля гасне, тим вище рівень шумопоглинання матеріалу. Тому самий звичайний пісок, це прекрасний шумопоглинальний матеріал. Але найчастіше використовують мінеральну вату або спеціальні готові панелі.

У тих випадках, коли потрібно захиститися від шуму і звуку, матеріали комбінують. Давайте розглянемо в яких ситуаціях потрібна ізоляція, і як це все має виглядати.

Ситуація 1. Переїзд в новобудову.

Шумные соседи изображениеКоли сусіди з усіх боків роблять одночасно ремонт. І будь-який хто колись жив у новобудові, особливо якщо ремонт був зроблений на самому початку (першими), то пам’ятають ці два-три роки пекла. Це постійний шум перфоратора, хтось весь час стукає і свердлить. Якщо ви працюєте весь день і приходите додому в тихий час, то максимальне незручність – це галаслива субота. Коли роботи ще дозволені, але якщо у вас маленька дитина, сплячий один-два рази на день, то це справжня проблема. І виснажені батьки, змушені йти з власного будинку і в будь-яку погоду (непогоду) намотувати кола з коляскою.

Якщо говоримо про ремонт, то це в основному ударний шум. Його не вийде відобразити, як конкретну хвилю. І в цьому сенсі звукоізоляція однієї стіни, яка межує з сусідами, які роблять ремонт, не вирішить проблему. Тому що шум поширюється і по арматурі всередині, і по стінах, і по веншахтам , а також через щілини між стінами. І єдиний стовідсотковий варіант – це зробити повну капсульну захист від шуму, яка не дасть зовнішніх шумів НІ шансу потрапити до вас додому.

Для цього шумоізоляція повинна бути суцільною або може комбінуватися зі звукоізоляцією. Це можуть пористі шумопоглинаючі панелі або каркасна обшивка з мінватою всередині. Хороші правильно встановлені вікна, хороші двері зі звукопоглинанням і додаткова обов’язкова звукоізоляція всіх подрезетніков , вентиляційних коробів і труб в стояках. Будь-яке порушення технології і відкриті площі, де шум може потрапити в вашу квартиру, по суті зведуть нанівець всі зусилля. Звичайно, стане набагато краще, але шум залишиться.

І немає ніякого сенсу обшивати всю квартиру звукоізоляцією, якщо стоїть завдання поглинути шуми. Повна шумоізоляція , це такий «термос», це додаткова внутрішня оболонка. І якщо вона виконана з дотриманням технології, це просто прекрасне рішення, але у нього є кілька суттєвих мінусів.

Недолік No1. Висока вартість шумоізоляції.

Більшість власників квартир хочуть зробити на початку максимальну шумоізоляцію, але і більшість з них в результаті відмовляються від цієї ідеї і обмежуються мінімальними варіантами. Вгадайте чому. Тому що вони бачать розрахунок вартості від підрядників.

Недолік No2. Складання площі кімнати.

Шумоізоляція забирає площу. Це мінімум 5-8 см. Від кожної стіни, тобто ваша кімната стане вже на 15-20 см менша з кожної сторони. Іноді, це суттєво.

Недолік No3. Професійний підхід.

Ну, і як говорили вище, сама технологія вимагає дуже професійного підходу і помилки підрядників дорого обходяться в прямому сенсі слова. Навіть заміна спеціальної звукоізоляційної стрічки на звичайну зменшує якість поглинання.

Ситуація 2. Ви хочете захиститися від галасливих сусідів.

Тут локальна відображає звукоізоляція порожнистої або окремої стіни може допомогти, якщо використовувати відображає звук матеріалу. Але вона не захистить вас від шуму, наприклад, звуків ремонту. До речі, всі власники новобудов зобов’язані прокласти в стяжку звукоізоляційний матеріал, зазвичай це « Шуманет ». Але це невеликий захист тільки від ударного шуму і ваших сусідів від вас. А, щоб захист був у вас, потрібно, щоб сусід зверху зробив те ж саме. При цьому стяжка зверху повинна бути більше 4 см.

Якщо ви хочете зменшити кількість звуків в своєму заміському будинку, наприклад, щоб на другому поверсі було менше чутно звуки на першому, то можна використовувати звуковбирний матеріал в стягуванні. Але для цього і на другому, і на першому поверсі потрібно зробити плаваючу підлогу, щоб між стіною і підлогою залишався зазор, і вібрація не передавалася в стінах. Звукоізоляція коштує набагато дешевше, від 150 грн за метр і її, як правило, роблять локально. Це одна стіна, або підлога під стяжкою.

Ситуація No3. У квартирі чутна робота ліфта.

Тут порадимо спочатку звернутися в ТСЖ або керуючу компанію, щоб була зроблена перевірка. Тому що в нормі ліфт не повинно бути так чутно і, швидше за все, це якийсь збій в механізмі, або якась несправність, або не виконано звукоізоляція в машинному відділенні потрібним чином.

Ситуація No4. Ви не хочете заважати сусідам.

Наприклад, у вас галасливі діти, любите голосно слухати музику, або ви професійний музикант і не хочете нікому заважати. Тут теж допоможе прокладка, що відображає звук матеріалів хоча б в стяжку або комбінація шумо- та звуко- рішень. Можна звукоізолювати стіну, на якій висить телевізор, якщо вона межує з дитячою, але немає ніякого сенсу її шумоізолювати . Це знову ж таки, питання вибору матеріалів. Професійні музиканти все-таки зазвичай намагаються виділити одне невелике приміщення під студію або кімнату для репетицій і обшивають його спеціальними панелями.

Щоб вибрати матеріал, потрібно подивитися з яким звуком або шумом в децибелах хочете впоратися. Якщо взяти поріг чутності за нуль, то звук в 80 ДБ вважається шкідливим для здоров’я. Це, наприклад, звук автостради або дитячий плач.

У будь-якого матеріалу можна подивитися індекс звукоізоляції або шумопоглинання і рівень звуку, з яким може впоратися в залежності від своїх властивостей. Наприклад, щільність, товщина плити і т.д. З цим усім цілком можна розібратися. Дуже часто власники використовують матеріали, які взагалі не призначені для шуму або звукоізоляції, а тільки, наприклад, для утеплення. Наприклад, спінений поліетилен.

Як ви помітили більшість варіантів шумо або звукоізоляції пов’язані з ремонтними роботами. Яке б ви рішення не прийняли, то краще його прийняти до капітального ремонту.

На завершення розповімо про те, як знизити шум від сусідів, якщо ремонт вже зроблений за допомогою інтер’єрних рішень. Можна поставити книжкову або платтяну шафа на всю стіну, яка межує з гучними сусідами. Обов’язкова умова: вони повинні бути наповнені книгами або одягом максимально щільно і хаотично. У цьому випадку така шафа буде працювати також, як каркас зі звукопоглинальним матеріалом всередині. Також будь-який текстиль допоможе погасити звук. Це можуть бути штори, гобелени, килими з довгим ворсом на підлозі.

Дуже хороше рішення – накладні текстильні панелі в спальні або дитячій кімнаті.

Якщо робите косметичний ремонт, то не варто економити на дверях. Зараз дуже багато спеціальних моделей, які підходять також як шумоізоляції.

Звукопоглинальні властивості має і коркове покриття, яке можна використовувати і на підлозі, і на стінах в якості декоративного елемента.

Можна, як ми писали вище, використовувати професійні панелі, але вони підходять не для кожного інтер’єру і не завжди набагато дешеві.

 

Отже, звукоізоляція квартири – це мудра інвестиція для тих, хто цінує тишу і спокій і хоче поліпшити якість свого житлового простору. Існують різні методи і матеріали для досягнення оптимальної звукоізоляції, такі як акустичні панелі, звукоізоляційні штори та ізоляційні матеріали. Вибір матеріалів і методів може залежати від різних факторів, таких як бюджет, розмір приміщення та особисті уподобання. Однак важливо проконсультуватися з професіоналом або провести ретельне дослідження перед початком процесу звукоізоляції, щоб забезпечити найкращі результати.

ПОШИРЕНІ ЗАПИТАННЯ:

Чому звукоізоляція квартири важлива?
Звукоізоляція квартири важлива для зменшення шумових перешкод від сусідніх квартир або зовнішніх джерел, а також для створення комфортного і спокійного середовища проживання.

Які існують ефективні матеріали та методи звукоізоляції квартир?
Існують різні матеріали і методи для досягнення ефективної звукоізоляції квартир, такі як акустичні панелі, звукоізоляційні штори та ізоляційні матеріали. Вибір може залежати від різних факторів, таких як бюджет, розмір приміщення та особисті уподобання.

Чи потрібна мені професійна допомога для звукоізоляції квартири?
Рекомендується проконсультуватися з професіоналом або провести ретельне дослідження перед початком процесу звукоізоляції вашої квартири, щоб забезпечити найкращі результати. Звукоізоляція вимагає спеціальних знань і досвіду для досягнення оптимальних результатів.

Скільки коштує звукоізоляція квартири?
Вартість звукоізоляції квартири може варіюватися в залежності від розміру квартири, використовуваних матеріалів і технологій, а також необхідного рівня звукоізоляції. Важливо мати на увазі бюджет і проконсультуватися з професіоналом, щоб отримати точну оцінку.

Клей монтажний SOUDAL 48А 280 мл

161.00
Додати у кошик

Віброакустичний герметик 310мл

294.00
Додати у кошик

Підрозетник звукоізоляційний СтопЗвук на 2 поста

1,542.00
Додати у кошик

Підрозетник звукоізоляційний СтопЗвук на 1 пост

1,005.00
Додати у кошик

Універсальне звукоізоляційне кріплення СтопЗвук М-32 . Вібропідвіс .

150.00
Додати у кошик

Універсальне звукоізоляційне кріплення СтопЗвук М-22. Вібропідвіс.

96.00
Додати у кошик

Наприклад, мінеральна вата – класичний та універсальний матеріал (доступний, екологічний, вогнестійкий), підходить для будь-яких поверхонь.

Каркасний метод використовується найчастіше.  Створюється каркас з металевих профілів, всередину якого вставляється звукоізоляційний матеріал (наприклад, мінеральна вата).

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *